Superliga kobiet. KPS Kobierzyce pokonał JKS Jarosław. Końcówka zdecydowała o porażce

kostek
Małgorzata Trawczyńska (z piłką) tym razem zdobyła tylko jedną bramkę
Małgorzata Trawczyńska (z piłką) tym razem zdobyła tylko jedną bramkę Mat. prasowe Superligi
Debiut trenera Michała Kubisztala nie do końca się udał. Co prawda drużyna Eurobudu JKS powalczyła w Kobierzycach, jednak nie wykorzystując dwóch rzutów karnych i nie rzucając bramek z dobrych okazji, musiała uznać wyższość gospodyń.

Początek należał do miejscowych, które szybko objęły prowadzenie 2:0. Jarosławianki odpowiedziały trafieniem Valentyny Nastsiaruk i zaczął się okres strat i niecelnych rzutów. Po bramce Lesii Smolinh na tablicy wyników notowano remis. W 19 minucie czarno-niebieskie wyszły na prowadzenia, jednak podopieczne Edyty Majdzińskiej szybko odrobiły straty. W końcówce pierwszej odsłony znów pojawiły się niecelne rzuty z obu stron. Ostatecznie na przerwę drużyny zeszły z dwu bramkowym prowadzeniem gospodyń.

Eurobud JKS drugą połową zaczął źle. Jarosławianki wpierw straciły piłkę by po chwili stracić 15 bramkę. Na szczęście dla nich z trzech bramek na plusie miejscowe za długo nie nacieszyły się. Trafienia Lesii Smolinh, Natalii Volovnyk i Joanny Gadziny sprawiły, że w 35 minucie znów był remis. Z czasem lekką przewagę uzyskał zespół “Kobierek”,jednak w końcowych minutach każda ze stron mogła ten mecz wygrać. Końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrały miejscowe. Nasz zespół nie potrafił skończyć trzech akcji skutecznym rzutem.

KPR Gminy Kobierzyce - Eurobud JKS Jarosław 29:25 (14:12)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 3, Kucharska, Tomczyk 2, Janas, Wiertelak 5, Kozioł 1, Domagalska 1, Ivanovic, Cygan 2, Buklarewicz 1, Despodovska 8, Shupyk 5, Wicik 1, Macedo. Trener Edyta Majdzińska.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Gadzina 3, Dorsz 1, Trawczyńska 1, Matuszczyk 2, Volovnyk 4, Gliwińska 1, Nestsiaruk 4, Mokrzka 3, Zimny, Strózik, Smolinh 5, Kozimur 1. Trener Michał Kubisztal.