Superligi piłki ręcznej. SPR Stal Mielec pokonała Torus Wybrzeże Gdańsk. Skuteczna pogoń Stali

Stal Mielec (niebieskie stroje) wygrali bardzo ważne spotkanie.
Stal Mielec (niebieskie stroje) wygrali bardzo ważne spotkanie. sprstal.mielec.pl
Mielczanie udowodnili w sobotni wieczór, że nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. Stal zaczęła wprost tragicznie, ale później w wielkim stylu dogonili rywala i wygrali bardzo ważne spotkanie.

Gospodarze mecz zaczęli wprost katastrofalnie. Już po pierwszych pięciu minutach goście z Gdańska prowadzili 4:0 i wydawało się, że przyjezdni będą na dawać ton wydarzeń na parkiecie. Trener Mielczan Dawid Nilsson wziął czas, aby ratować sytuacje. Przerwa na żądanie przyniosła efekty, ale nie od razu. Stal w końcu zaczęła zdobywać gole, jednak Wybrzeże nie zamierzało pudłować. Na szczęście dla Stalowców kilkoma udanymi interwencjami popisał się Tomasz Wiśniewski. Do końca pierwszej połowy trwała zażarta walka i na przerwę to goście zeszli z trzy bramkową zaliczką.

W przerwie Stal przeszła metamorfozę. Miejscowi w drugiej połowie twardo stanęli w obronie, przez co Wybrzeże zaczęło popełniać błędy w ataku, które to wykorzystywała Stal, przeprowadzając szybkie i skuteczne kontry. Miejscowi szybko odrobili straty i już w 37 minucie doprowadzili do remisu po piętnaście. Gospodarze poczuli krew i poszli za ciosem. Przebudził się były zawodnik Wybrzeża Ramon Oliveira, który bez sentymentów zaczął trafiać do bramki gości, a że skutecznie rzucali również Miljan Ivanović, Kosta Petrović i Denis Wołyncew, z czasem Stal zbudowała trzy bramkową przewagę i stało się jasne, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie miejscowi wygrali czteroma trafieniami, a ostatnio bramkę zdobył, najlepszy strzelec sobotnich zawodów Miljan Ivanović, który w sumie zdobył osiem bramek.

SPR Stal Mielec - Torus Wybrzeże Gdańsk 26:22 (10:13)

Stal: Wiśniewski, Andelić, Witkowski – Ivanović 8, Petrović 5, Oliveira 4, Wołyncew 2, Wilk 2, Janyst 2, Wojdak 1, Adamczuk 1, Krupa 1 oraz Krycki, Flont, Mochocki, Nowak. Trener: Dawid Nilsson.

Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Kosmala 5, Jachlewski 4, Adamczyk 3, Janikowski 3, Papaj 3, Gądek 2, Wróbel 2 oraz Leśniak, Sulej, Stojek, Pieczonka, Mosquera. Trener Mariusz Jurkiewicz

Sędziowali: Mroczkowski i Patyk (Warszawa)

Kary: 6 i 16 min.