Suzuki 1 Liga Mężczyn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał AZS AGH Kraków i jest liderem

Sokół miał problemy, ale pokonał rywala z Krakowa
Sokół miał problemy, ale pokonał rywala z Krakowa Michał Czajka
Po bardzo wyrównanym meczu koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut pokonali w swojej hali AZS AGH Kraków.

Początek meczu mógł wprowadzić w mylne wrażenie, że będzie to mecz pod kontrolą gospodarzy, bo to właśnie oni objęli prowadzenie i z minuty na minutę wydawało się, że będą powiększać swoje prowadzenie. Nie grali może jakiegoś porywającego basketu, ale byli na tyle skuteczni, by być na kilkupunktowym prowadzeniu. Jednak na niespełna pięć minut przed końcem I kwarty role się odwróciły i wtedy krakowianie narzucili swoje warunki. Dwie celne "trójki" Zmarlaka wyprowadziły zespół gości na prowadzenie, które potem udało im się powiększać. A Sokół się zatrzymał - zawodnicy Dariusza Kaszowskiego nie trafiali, tracili piłki i przez to rywal zaczął uciekać. W kolejnej odsłonie sokoły grały trochę lepiej, gra była bardziej wyrównana, ale jednak goście nie oddali im prowadzenia ani na moment. W końcówce udało się już zbliżyć nawet na 5 punktów, ale wtedy krakowianie znowu uciekli i schodzili na przerwę z 14-punktowym prowadzeniem.

Na III kwartę gospodarze wyszli odmienieni - poprawiła się zdecydowanie skuteczność i łańcucianie byli coraz bliżej rywala. Bardzo dobrze grali: Mateusz Szczypiński, Marcin Nowakowski i Filip Struski. To spowodowało, że na trzy minuty przed końcem tej części gry celny rzut Szczypińskiego za trzy wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Zaraz potem ten sam zawodnik poprawił jeszcze jedną "trójką" i od tego momentu na prowadzeniu były sokoły. Goście jednak starali się trzymać blisko i przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili minimalnie 67:65. W ostatniej kwarcie Sokół nie pozwolił sobie już wydrzeć prowadzenia choć trzeba dodać, że goście cały czas bardzo ambitnie gonili i dopiero w samej końcówce miejscowi osiągnęli 10-punktową przewagę.

Rawlplug Sokół Łańcut - AZS AGH Kraków 99:89

Kwarty: 18:31, 17:18, 32:16, 32:24.

Sokół: Bręk 14, Pisarczyk 14 (1x3), Wrona 6, Nowakowski 18 (1x3), Szczypiński 23 (7x3) oraz Barciński 0, Struski 13 (1x3), M. Lis 11 (2x3). Trener Dariusz Kaszowski.

AZS: Zmarlak 14 (2x3), Leszczyński 7 (1x3), Dyrda 8, Majka 2, Pawlak 29 (5x3) oraz Wydra 6 (2x3), Leśniak 0, Orłowski 0, P. Lis 23 (5x3). Trener Wojciech Bychawski.