Suzuki 1 Liga Mężczyn. Rawlplug Sokół Łańcut przegrał drugie półfinałowe spotkanie z zespołem Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk

Koszykarze drużyny Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk w pełni wykorzystali atut własnej hali i po raz drugi w ten weekend pokonali Rawlplug Sokoła Łańcut.

Po porażce w sobotnim spotkaniu sokołom na pewno bardzo zależało, żeby jednak w Słupsku wygrać choćby jedno spotkanie i nie stać pod ścianą w najbliższym meczu w Łańcucie. Zaczęło się całkiem obiecująco, bo zespół z Podkarpacia objął prowadzenie 6:0. Prowadzenie gości trwało praktycznie przez całą pierwszą kwartę. Dopiero na niespełna minutę przed końcem gospodarze zdołali objąć prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu i nie oddali go do końca pierwszej odsłony. Na początku drugiej kwarty łańcucianie starali się nie tracić dystansu i całkiem nieźle im to wychodziło, bo po prawie trzech minutach było tylko 27:26 dla miejscowych. W samej końcówce pierwszej połowy jednak gospodarze raz jeszcze zdołali przycisnąć i za sprawą celnych rzutów Pabiana (za 3 punkty) i Musiała prowadzili 5 "oczkami".

W trzeciej kwarcie jednak Czarni pokazali, że jeszcze nie opadli z sił - po trzech minutach ich przewaga powiększyła się już do 8 punktów (54:46). Sokół jednak się nie zniechęcił i jeszcze raz zdołał doścignąć rywala - na trochę ponad cztery minuty przed końcem tej kwarty było już tylko 58:55 dla miejscowej drużyny. Kolejna mocna końcówka kwarty pozwoliła jednak gospodarzem tym razem już bardzo wyraźnie odskoczyć. Przed ostatnią odsłoną meczu prowadzili już 71:58. W czwartej kwarcie łańcucian nie było już stać na żaden zryw i mecz zakończył się po raz kolejny pewną wygraną Czarnych.

Do awansu do finału zespołowi ze Słupska brakuje więc już tylko jednej wygranej. Łańcucianie jeśli chcą jeszcze powalczyć, muszą wygrać dwa spotkania we własnej hali w najbliższy weekend.

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 99:80

Kwarty: 23:19, 22:21, 26:18, 28:22.

Stan rywalizacji w półfinale (do 3 wygranych): 2:0 dla Czarnych.

Czarni: Kordalski 9 (1x3), Musiał 21 (3x3), Słupiński 16, Pieloch 18, Pabian 18 (4x3) oraz Kopciński 0, B. Kulikowski 10 (1x3), Przyborowski 3 (1x3), Kurpisz 4. Trener Mantas Cesnauskis.

Sokół: Zaguła 16, Fraś 16, Karolak 11 (2x3), Małgorzaciak 19 (2x3), Klima 3 oraz Kulikowski 2, Jankowski 5 (1x3), Majka 3 (1x3), Czerwonka 5 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.