Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno nie dało rady sąsiadowi w tabeli

Sec
Jakub Czech
Trener Decki, Marcin Radomski, poprzednie dwa sezony spędził na stanowisku szkoleniowca Miasta Szkła, zatem mecz miał dodatkowy podtekst, wszak kilku zawodników krośnieńskiej ekipy, jak Dariusz Oczkowicz, Damian Ciesielski, czy Tomasz Krzywdziński pracowało niedawno z trenerem przeciwnej drużyny.

Ponadto spotkali się sąsiedzi z tabeli, których postawa nie rozpieszcza w tym sezonie kibiców, a co za tym idzie dorobek punktowy również pozostawia wiele do życzenia. Ilość punktów sprawia, że obydwa zespoły potrzebują zwycięstw niczym powietrza do oddychania, ponieważ w przeciwnym wypadku skażą się na lokaty w dolnej części tabeli i walkę o utrzymanie pierwszoligowego bytu.

Świadomi swojej sytuacji oraz meczowej stawki rywale przystąpili do meczu z wzajemnym dużym respektem, chwilowo wręcz paraliżującym poczynania koszykarzy. Konsekwencją takiej postawy była fatalna skuteczność w pierwszej kwarcie. Nieco lepiej z presją radzili sobie przyjezdni, stąd ich minimalne prowadzenie przed drugą częścią. W niej bardziej zdecydowanie zagrali miejscowi i to oni schodzili z jednopunktową przewagą na długą przerwę.

W drugiej połowie trwała zacięta walka, spotkanie było na tyle wyrównane, że żadnej z drużyn nie udało się uzyskać dystansu większego niż 2-3 punkty. Ciut lepszą sytuację przed ostatnią, decydującą kwartą wypracowali sobie krośnianie, lecz niestety nie potrafili tego faktu spożytkować w ostatnich minutach, co skutkowało porażką.

Decka Pelplin - Miasto Szkła Krosno 78:70

Kwarty: 9:11, 25:22, 20:23, 24:14.

Decka: Sączewski 9, Kaszowski 21 (3x3), Konopatzki 9 (1x3), Szczepanik 8 (1x3), Michałek 1 oraz Wąsowicz 3 (1x3), Pułkotycki 6 (2x3), Kulis 16, Szczerbatiuk 3 (1x3), Leśniczak 2. Trener Marcin Radomski.

Miasto Szkła: Ciesielski 3, Dawdo 4, Sobiech 3, Jasiński 20, Vaulet 13 (1x3) oraz Oczkowicz 10 (2x3), Śpica 8, Krzywdziński 7 (1x3), Rompa 2. Trener Radosław Soja.