Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno nie dało się pokonać

Julian Jasiński (z piłką) był najskuteczniejszym graczem Miasta Szkła
Julian Jasiński (z piłką) był najskuteczniejszym graczem Miasta Szkła Jakub Czech
Miasto Szkła Krosno wygrało drugi mecz z rzędu.

Początek sobotniego spotkania „Szklany Team” miał dosyć nerwowy - prawie przez dwie minuty żaden z krośnieńskich zawodników nie potrafił zdobyć punktu. Goście prowadzili już 5:0, ale wtedy obudziło się Miasto Szkła i bardzo szybko doskoczyło do rywala a po celnej „trójce” Konrada Dawdo wyszli na prowadzenie (8:7). W kolejnych minutach wydawało się, że miejscowi złapali swój rytm i będą powoli odskakiwać lublinianom, ale jednak ci nie pozostawali im dłużni i I kwarta zakończyła się wynikiem remisowym. Początek kolejnej był bardzo podobny - Miasto Szkła starało się uciec, ale goście szybko wyrównywali. Sytuacja zmieniła się na niespełna sześć minut przed przerwą - miejscowi po raz pierwszy objęli wyraźne prowadzenie - za trzy trafił Julian Jasiński i „Szklany Team” prowadził 34:26. Tym razem lublinianie nie zdołali skutecznie odpowiedzieć i gospodarze schodzili na przerwę z 10-punktową przewagą.

W III kwarcie przyjezdni jednak pokazali, że wcale nie zamierzają składać broni. Konsekwentnie robili swoje i stopniowo zbliżali się do krośnian - na niespełna dwie minuty przed końcem tej kwarty ich strata wynosiła już tylko cztery „oczka” (66:62). Potem gospodarze zdołali jeszcze jednak minimalnie odskoczyć i ostatecznie ich przewaga przed decydującą odsłoną wynosiła osiem punktów. W finałowej kwarcie krośnianie musieli mieć się na baczności, ale nie pozwoli już lublinianom doprowadzić do wyrównania i ich wygrana była na pewno zasłużona.

Miasto Szkła Krosno - AZS UMCS Start II Lublin 92:81

Kwarty: 19:19, 29:19, 24:26, 20:17.

Miasto Szkła: Ciesielski 9, Sobiech 16, Szymański 10, Dawdo 16 (2x3), Jasiński 18 (4x3) oraz Oczkowicz 8 (2x3), Janik 9 (3x3), Rompa 6. Trener Radosław Soja.

AZS: Gospodarek 10, Myśliwiec 8, Pelczar 18 (4x3), Obarek 14 (1x3), Ciechociński 5 oraz Nycz 6 (2x3), Wąsowicz 12, Ziółko 6, Barnuś 0, Pszczoła 2. Trener Przemysław Łuszczewski.