Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe TBS Śląsk II Wrocław

Dariusz Oczkowicz zapewnił krośnianom wygraną w ostatnich sekundach
Dariusz Oczkowicz zapewnił krośnianom wygraną w ostatnich sekundach Michał Czajka
Dopiero w ostatnich sekundach wyjaśniło się, kto będzie lepszy w pojedynku TBS Śląsk II Wrocław - Miasto Szkła Krosno.

W I kwarcie lepiej radzili sobie krośnianie, którzy potrafili nawet w pewnym momencie odskoczyć na 13 punktów (24:11). Kolejna odsłona wciąż była dobra dla "Szklanego Teamu", który utrzymywał średnio 10-punktową przewagę. Na przerwę koszykarze Miasta Szkła schodzili prowadząc 45:35.

Wydawało się, że w III kwarcie nie może stać się nic złego, bo przyjezdni wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę, ale jednak w końcówce wrocławianie zdołali odrobić kilka punktów i przed ostatnią odsłoną przewaga krośnieńskiego zespołu stopniała do zaledwie 5 "oczek". Po niespełna trzech minutach ostatniej kwarty Bożenko wyprowadził swój zespół na prowadzenie, ale momentalnie dał znać o sobie doświadczony Dariusz Oczkowicz, który celną "trójką" wyprowadził "Szklany Team" ponownie na prowadzenie. Potem już trwała wymiana ciosów i raz jedni, a raz drudzy byli na prowadzeniu. Na 20 sekund przed końcem gospodarze objęli prowadzenie po celnym rzucie Marchewki, ale 9 sekund przed ostatnią syreną ponownie trafił Oczkowicz i zapewnił swojej drużynie wygraną.

TBS Śląsk II Wrocław - Miasto Szkła Krosno 82:83

Kwarty: 16:27, 19:18, 26:21, 21:17.

Śląsk: Wójcik 14, Zagórski 7 (1x3), Bożenko 8, Marchewka 21 (2x3), Walski 3 oraz Gordon 19 (2x3), Leńczuk 10 (2x3), Bereszyński 0, Siembiga 0. Trener Dusan Stojkov.

Miasto Szkła: Zaguła 10, Ciesielski 16 (1x3), Janik 17 (3x3), Sobiech 11, Rompa 12 oraz Oczkowicz 14 (3x3), Dawdo 3. Trener Radosław Soja.