Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno przegrało kolejny mecz wyjazdowy

Jakub Czech
Nie udała się zespołowi Miasta Szkła Krosno wyprawa do Opola.

Przed meczem z Politechniką Opolską Miasto Szkła wygrało tylko jeden mecz wyjazdowy. Początek środowego meczu pokazał, że tym razem na pewno też nie będzie łatwo. Na trochę ponad dwie minuty przed końcem I kwarty wydawało się, że gospodarze zaczynają ustawiać sobie mecz pod siebie, bo prowadzili już 9 punktami (19:10), ale wtedy przebudził się "Szklany Team", który zagrał bardzo skutecznie w samej końcówce i ostatecznie po pierwszej odsłonie na tablicy widniał remis po 21. W pierwszych minutach II kwarty wyglądało nawet, że krośnianie złapali trochę wiatru w żagle, bo to oni co chwilę obejmowali prowadzenie, a miejscowi gonili. Końcówka jednak tym razem należała do AZS-u, który przed przerwą zdołał wypracować sobie 7 punktów przewagi.

To oczywiście nie była wielka różnica i zespół z Krosna mógł jeszcze śmiało myśleć o wygranej, ale trzeba było zaatakować, a tego chyba trochę zabrakło. W III kwarcie miejscowi może nie grali jakoś super skutecznie, ale Miasto Szkła trafiło jeszcze mniej i przewaga miejscowych ani trochę się nie zmniejszyła. Ostatnia kwarta również nie przyniosła przełomu w grze "Szklanego Teamu" i trzeba było pogodzić się z kolejną wyjazdową porażką.

Warto zauważyć, że krośnianie wybitnie słabo radzili sobie przy rzutach za 3 punkty - zawodnicy Miasta Szkła wykorzystali zaledwie trzy na szesnaście prób...

Weegree AZS Politechnika Opolska - Miasto Szkła Krosno 72:61

Kwarty: 21:21, 23:16, 14:12, 14:12.

AZS: Wilk 8 (1x3), Kiwilsza 11, Kobel 16 (1x3), Piszczatowski 5, Rutkowski 14 (1x3) oraz Krefft 11 (3x3), Kapuściński 0, Skiba 5 (1x3), Lewiński 2, Jodłowski 0. Trener Kamil Sadowski.

Miasto Szkła: Ciesielski 11 (1x3), Sobiech 6, Szymański 8, Dawdo 0, Jasiński 8 oraz Oczkowicz 7, Janik 13 (2x3), Rompa 6. Trener Radosław Soja.