Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno wygrało z AZS-em Politechnika Opolska po zaciętej walce

Sebastian Czech
Mecz pełen emocji, zwrotów akcji, trzymający w napięciu dosłownie do ostatnich sekund. I co najważniejsze ze szczęśliwym zakończeniem dla miejscowych kibiców. Słowem rewelacyjny do oglądania, a na końcu do świętowania zwycięstwa.

Przebieg potyczki od początku zapowiadał walkę o każdą piłkę, o każdą część boiska i o każdą akcję. Jeśli którejś z drużyn udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, to w przeciągu 2-3 minut ta przewaga była niwelowana, a dodatkowo inicjatywę przejmował zespół redukujący straty.

Za chwilę sytuacja zmieniała się o 180 stopni. Drużyna przejmująca rolę dominującej przechodziła do defensywy, nie utrzymując wypracowanej wcześniej przewagi. Dość powiedzieć, że przed ostatnią, decydującą kwartą krośnianie prowadzili zaledwie różnicą jednego punktu (64:63).

Wszystko zatem miało się rozstrzygnąć w czwartej odsłonie, a z kompletu punktów nikt nie zamierzał rezygnować. Lepiej w decydującą rozgrywkę weszli miejscowi, osiągając przewagę 5 „oczek” (68:63), lecz goście szybko zareagowali, odzyskując kontrolę nad spotkaniem. Ich minimalna przewaga 69:68, a później 75:73 na 3 i pół minuty przed końcem zmagań postawiła Miasto Szkła w skrajnie trudnej sytuacji.

To wyzwoliło wśród krośnian kolejną mobilizację, i dzięki takiej postawie gospodarze wyszli na prowadzenie 80:77, po celnym rzucie Dariusza Oczkowicza, a następnie 82:79. W ostatnich sekundach akademicy z Opola próbowali trafić za 3 i doprowadzić do dogrywki, jednakże nie osiągnęli celu i z wygranej tym samym cieszyło się Miasto Szkła Krosno.

Miasto Szkła Krosno - AZS Politechnika Opolska 82:79 (27:21, 17:21, 20:21, 18:16)

Miasto Szkła: Traczyk 8, Heliński 7, Jankowski 21 (3x3), Dubults 11, Dawdo 3 oraz Śpica 0, Oczkowicz 9 (1x3), Zagórski 13, Łałak 0, Harris 10 (1x3). Trener Roman Prawica.

Opole: Ratajczak 6, Kroczak 14 (2x3), Pabian 9 (1x3), Skiba 5 (1x3), Jodłowski 17 (2x3) oraz Kobel 9 (1x3), Kowalczyk 9 (2x3), Kapuściński 9 (2x3), Białachowski 1. Trener Robert Skibniewski.