Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut lepszy od Decki Pelplin

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut wygrali w dalekim Pelplinie i wciąż są niepokonani w tym sezonie.

Sokoły pojechały do Pelplina jako niepokonana drużyna, ale początek meczu był bardzo wyrównany. Jako pierwsi próbowali odskoczyć przyjezdni, ale ich przewaga została szybko zniwelowana przez koszykarzy Decki, którzy ostatecznie wygrali I kwartę 19:15 i wydawało się, że to całkiem niezły punkt wyjścia na dalszą część tego spotkania.

Na samym początku kolejnej odsłony przewaga miejscowych wynosiła nawet już 8 punktów (23:15), ale potem ruszyła drużyna z Łańcuta i na niespełna pięć minut przed przerwą do podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego objęli prowadzenie 24:23. Ostatecznie II kwarta zakończyła się pewną wygraną łańcuckiego zespołu i dzięki temu goście objęli również prowadzenie w całym spotkaniu (36:31). Bardzo dobrze w tej odsłonie grał Rafał Kulikowski, który mocno ożywił grę swojego zespołu.

W III kwarcie Sokół nie zamierzał spuszczać z tonu i od samego początku mocno pracował na to, żeby przewaga była jeszcze większa. W tej części gry widać było, że koszykarze z Łańcuta ewidentnie złapali właściwy rytm i gospodarze właściwie nie mieli nic do powiedzenia. Przed decydującą kwartą łańcucianie prowadzili już 71:48!

W ostatniej odsłonie rzeczywiście cudu nie było i chociaż zespół z Pelplina zdołał minimalnie odrobić straty, to jednak wygrana Sokoła ani przez moment nie była zagrożona. Właściwie koszykarze z Podkarpacia nie pozwalali zbliżyć się rywalom na mniej niż dziesięć punktów i w pełni kontrolowali to, co dzieje się na boisku.

Wśród sokołów najskuteczniejsi byli Wojciech Pisarczyk i Michał Lis. Warto zauważyć, że ten pierwszy miał również bardzo dobrą skuteczność przy rzutach za trzy punkty. Na sześć rzutów trafił aż pięć!

W tej chwili w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn jest już zaledwie trzy zespoły, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki i Sokół jest właśnie jednym z nich.

Decka Pelplin - Rawlplug Sokół Łańcut 79:91

Kwarty: 19:15, 12:21, 17:35, 31:20.

Decka: Pajkert 0, Konopatzki 12 (2x3), Szczepanik 16 (1x3), Janiak 17 (3x3), Michałek 0 oraz Sączewski 0, Wąsowicz 6 (1x3), Pułkotycki 14 (1x3), Kulis 6, Shcherbatiuk 0, Leśniczak 8. Trener Marcin Radomski.

Sokół: Szczypiński 14 (1x3), Bręk 0, Wrona 7, Pisarczyk 18 (5x3), Lis 19 (3x3) oraz Kulikowski 14, Struski 5 (1x3), Czerwonka 14 (3x3). Trener Dariusz Kaszowski.