Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał GKS Tychy w pierwszym ćwierćfinale

Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał w pierwszym ćwierćfinale GKS Tychy
Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał w pierwszym ćwierćfinale GKS Tychy Michał Czajka
Rawlplug Sokół Łańcut pokazał moc w pierwszym meczu ćwierćfinałowym i zdecydowanie pokonał GKS Tychy.

Sokół zawiesił rywalom bardzo wysoko poprzeczkę już w pierwszej kwarcie i po dwóch minutach gry odskoczył na 5 punktów. Potem wprawdzie GKS podjął walkę, ale miejscowi nie oddali prowadzenia do samego końca pierwszej odsłony. Początek kolejnej kwarty znowu był bardzo mocny w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Kaszowskiego i tym razem przewaga gospodarzy sięgnęła już 13 punktów. Jednak goście nie zamierzali tanio skóry sprzedać i podnieśli się po tych ciosach i zbliżyli się nawet na 3 punkty (32:29). Końcówka jednak znowu należała do sokołów i na przerwę schodzili prowadząc 47:34.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, co nie pozwoliło gościom na odrabianie strat. Natomiast na początku czwartej odsłony dwie "trójki" trafił Michał Jankowski i to chyba odebrało GKS-owi ochotę do gry. Ostatecznie łańcucianie zagrali w tej ostatniej kwarcie fenomenalnie i jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę.

Warto zauważyć, że w pierwszym ćwierćfinale zespół z Łańcuta zagrał naprawdę dobre spotkanie w defensywie, a takim cichym bohaterem Sokoła był Michał Jankowski, który wraca do wysokiej formy po kontuzji. W sobotę pięć razy rzucał za trzy punkty i wszystkie próby były skuteczne!

Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy 93:68

Kwarty: 26:17, 21:17, 16:16, 30:18.
Stan rywalizacji do 3 wygranych: 1:0.

Sokół: Zaguła 10 (1x3), Kulikowski 3 (1x3), Karolak 7 (1x3), Małgorzaciak 22 (4x3), Pełka 10 (2x3) oraz Inglot 0, Fraś 13 (1x3), Jankowski 15 (5x3), Noga 2, Majka 4, Czerwonka 7 (2x3). Trener Dariusz Kaszowski.

GKS: Śpica 5 (1x3), Trubacz 6, Wrona 11, Kędel 7, Stryjewski 16 (3x3) oraz Woroniecki 13 (3x3), Karpacz 0, Grochowski 6 (2x3), Mąkowski 2, Wspaniały 0, Ziaja 2. Trener Tomasz Jagiełka.