Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał AZS UMCS Start II Lublin

Nie było za wiele czasu, żeby odpoczywać po derbach Podkarpacia i już w środę Rawlplug Sokół Łańcut podejmował AZS UMCS Start II Lublin. Lublinianie walczyli bardzo dzielnie.

Po pierwszych fragmentach meczu widać było, że lublinianie nie przyjechali do Łańcuta, by łatwo oddać punkty. W I kwarcie od razu objęli prowadzenie i starali się go pilnować, co wychodziło im całkiem nieźle. Łańcucianie ani razu nie zdołali wyrównać i przegrali w tej odsłonie 6 punktami. W II kwarcie na początku większych zmian nie było chociaż Sokół prezentował się coraz lepiej. W Starcie dobrze punktowała trójka: Ciechociński, Pszczoła oraz Wąsowicz i to oni właściwie ciągnęli wynik zespołu. Wreszcie na pięć minut przed przerwą gospodarzom wreszcie udało się wyrównać po celnej "trójce" nowego zawodnika Jacka Jareckiego. Goście zdołali jednak jeszcze się odgryźć i na przerwę schodzili z 5-punktową przewagą.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla miejscowych - po dwóch skutecznych akcjach Nycza przewaga lublinian sięgnęła już nawet 10 punktów. Jednak wtedy z bardzo dobrej strony pokazał się Nowakowski, który w przeciągu trzech minut rzucił 7 punktów. Przyjezdni raz jeszcze zdołali uciec na 10 "oczek", ale potem do głosu doszły już sokoły. Przed ostatnią odsłoną meczu zespół trenera Dariusza Kaszowskiego miał już zaledwie 3 punkty straty. Na samym początku IV kwarty rzuty Szczypińskiego i Wrony po raz pierwszy wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie, a potem było już tylko lepiej dla drużyny z Łańcuta, bo koszykarze Sokoła zdecydowanie przejęli inicjatywę. Tym razem to oni zaczęli budować przewagę, a Start nie był w stanie dotrzymać im kroku. \

Świetna gra w ostatniej kwarcie spowodowała, że zespół z Łańcuta wciąż pozostaje niepokonany.

Rawlplug Sokół Łańcut - AZS UMCS Start II Lublin 83:69

Kwarty: 12:18, 22:21, 21:19, 28:11.

Sokół: Nowakowski 16 (3x3), Pisarczyk 8 (2x3), Bręk 7 (1x3), Wrona 8, Czerwonka 6 (1x3) oraz Lis 2, Kulikowski 2, Jarecki 16 (4x3), Szczypiński 4, Struski 14 (4x3). Trener Dariusz Kaszowski.

AZS: Nycz 5 (1x3), Myśliwiec 3, Wąsowicz 17 (1x3), Ziółko 8 (2x3), Ciechociński 17 (1x3) oraz Grzesiak 0, Gospodarek 3, Kępka 0, Wachowicz 0, Pszczoła 16. Trener Przemysław Łuszczewski.