Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał w spotkaniu derbowym Miasto Szkła Krosno

Sokół Łańcut po bardzo ciekawym meczu pokonał Miasto Szkła
Sokół Łańcut po bardzo ciekawym meczu pokonał Miasto Szkła Michał Czajka
Na derbowe spotkanie pomiędzy zespołami z Łańcuta i Krosna przyszło bardzo wielu widzów - hala była wypełniona praktycznie po brzegi i na początku to chyba trochę onieśmieliło zawodników jednej i drugiej drużyny.

Było bardzo mało skutecznych rzutów, a przez ponad 6 minut meczu na tablicy widniał wynik... 3:3 - dla „Szklanego Teamu” trafił za trzy Santiago Vaulet, a dla Sokoła Marcin Nowakowski. Potem jednak zawodnikom trochę puściły wreszcie hamulce i zaczęli trafiać. Lepiej jednak wychodziło to gospodarzom, którzy wyszli na nieznaczne prowadzenie.

W II kwarcie właściwy rytm złapał Sokół, który coraz wyraźniej zaczął odskakiwać rywalom. Mniej więcej w połowie tej części gry podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego odskoczyli nawet na 12 punktów, a ostatecznie po pierwszej połowie meczu było 37:24. Wydawało się, że teraz powinno być już z górki dla miejscowych.

Początek III kwarty zresztą zdawał się to potwierdzać, bo przez pierwsze dwie minuty rzucał znowu tylko Sokół i było już nawet 42:24. Potem jednak gospodarze stanęli, a rozkręcać zaczęli się gracze z Krosna i zniwelowali nawet przewagę do zaledwie 3 punktów, a na trochę ponad dwie minuty przed końcem Dariusz Oczkowicz po skutecznych rzutach wolnych wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W końcówce zmobilizowali się jednak miejscowi i przed ostatnią kwartą to oni minimalnie prowadzili (51:47).

IV kwarta jednak całkiem nieźle zaczęła się dla gości, którzy ponownie doskoczyli do Sokoła, a po trafieniu Jasińskiego ponownie objęli prowadzenie i wydawało się, że mogą zacząć dyktować warunki. Sokół nie zamierzał jednak zawodzić swojej publiczności i na trzy minuty przed końcem bardzo ważne punkty rzucił Bartosz Czerwonka, który najpierw wyrównał, a potem po jego „trójce” sokoły objęły prowadzenie (na niespełna trzy minuty przed końcem) i to był chyba dla nich impuls, który pozwolił okazać się lepszymi na finiszu tego spotkania.

Przed meczem odbyło się oficjalne pożegnanie wieloletniego kapitana Sokoła Macieja Klimy.

Rawlplug Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno 70:65

Kwarty: 15:9, 22:15, 14:23, 19:18.

Sokół: Nowakowski 14 (2x3), Pisarczyk 6 (1x3), Szczypiński 3 (1x3), Wrona 9, Czerwonka 13 (3x3) oraz Lis 3 (1x3), Kulikowski 0, Struski 7 (1x3), Bręk 15 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Miasto Szkła: Ciesielski 0, Vaulet 21 (5x3), Krzywdziński 4, Śpica 3 (1x3), Jasiński 16 (2x3) oraz Zaguła 5 (1x3), Oczkowicz 13 (2x3), Sobiech 3, Dawdo 0. Trener Radosław Soja.