Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał w wyjazdowym meczu SKS Starogard Gdański

Rekord z początku sezonu 2016/2017 był już wyrównany, a teraz udało się go pobić! Rawlplug Sokół Łańcut wygrał 9. mecz z rzędu i nadal jest niepokonany w tym sezonie!

Przed ostatnim meczem jeden z liderów Sokoła Jacek Jarecki nie był pewny czy uda mu się wystąpić - wtedy zagrał. Niestety dla sokołów w Starogardzie Gdańskim już go zabrakło.

Od samego początku mecz był niesamowicie wyrównany. W pewnym momencie jednak wydawało się, że lider z Łańcuta złapał już swój właściwy rytm, bo koszykarze trenera Dariusza Kaszowskiego zdołali odskoczyć nawet na 9 "oczek" (24:15). Jednak gospodarze zdołali odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie. Wtedy jednak jeszcze raz ruszyły sokoły - najpierw za dwa trafił Czerwonka, a potem dwa rzuty wolne wykorzystał Lis. II kwarta była chyba jeszcze bardziej wyrównana - raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, a po połowie meczu Sokół był lepszy zaledwie o 2 punkty.

III kwartę lepiej zaczęli goście, ale po dwóch minutach stanęli i mocno uderzyli miejscowi. Ich przewaga w pewnym momencie sięgnęła już 13 punktów (83:70). Lider zdołał to zniwelować do 8 punktów i mimo wszystko to zespół znad morza był w lepszej sytuacji przed finałową odsłoną. Sokół jednak się nie poddał i po niespełna trzech minutach IV kwarty znowu był na prowadzeniu i tym razem nie dał się zatrzymać.

SKS Starogard Gdański - Rawlplug Sokół Łańcut 98:112

Kwarty: 28:30, 31:31, 24:14, 15:37.

SKS: Karolak 22 (6x3), Szymański 15 (2x3), Ryżek 15 (2x3), Burczyk 11, Stryjewski 22 (3x3) oraz Ebertowski 0, Cebula 0, Sadło 6, Kamiński 6 (2x3), Szymański 0. Trener Bartosz Sarzało.

Sokół: Bręk 10 (1x3), Pisarczyk 15 (1x3), Wrona 12, Nowakowski 21 (1x3), Czerwonka 10 (2x3) oraz Kulikowski 1, Struski 9 (2x3), Lis 17 (2x3), Szczypiński 17 (4x3). Trener Dariusz Kaszowski.