Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał zespół Weegree AZS Politechnika Opolska

Sokół po kapitalnej końcówce wygrał
Sokół po kapitalnej końcówce wygrał Michał Czajka
Rawlplug Sokół Łańcut znowu walczył do końca i wygrał szósty mecz w sezonie.

Od samego początku widać było, że zespół z Opola będzie trudnym rywalem. Dodatkowo miejscowi nie najlepiej weszli w mecz - w I kwarcie ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. - Rzeczywiście zaczęliśmy spotkanie trochę ospale i to rywale dyktowali warunki - mówił po meczu Jacek Jarecki, gracz Sokoła. Mimo wszystko gospodarze pod koniec pierwszej odsłony się zmobilizowali i objęli prowadzenie po celnej „trójce” Bartosza Czerwonki. II kwarta była bardzo wyrównana - długo trwała walka punkt za punkt i wynik był na styku, ale tym razem końcówka należała do przyjezdnych i na przerwę to oni zeszli z 9-punktową przewagą.

W kolejnej kwarcie sokoły próbowały zniwelować straty, ale drużyna opolska dosyć skutecznie się broniła i ani razu nie pozwoliła miejscowym wyjść na prowadzenie choć ich przewaga przed decydującą odsłoną stopniała do 5 punktów. Jednak IV kwarta znowu nie zaczęła się dobrze dla gospodarzy, bo swoje prowadzenie umacniała drużyna z Opola. Jednak na osiem minut przed końcem bardzo impuls do ataku dał Filip Struski, który rzucił 7 punktów z rzędu i sokoły wyrównały. W końcówce gospodarze zagrali bardzo dojrzale i po raz szósty w sezonie wygrali.

Rawlplug Sokół Łańcut - Weegree AZS Politechnika Opolska 78:73

Kwarty: 16:13, 15:27, 20:16, 27:17.

Sokół: Nowakowski 9 (2x3), Kulikowski 2, Jarecki 11 (1x3), Pisarczyk 14 (1x3), Szczypiński 3 (1x3) oraz Lis 5 (1x3), Struski 13 (1x3), Bręk 7 (1x3), Wrona 8, Czerwonka 6 (2x3). Trener Dariusz Kaszowski.

AZS: Wilk 7 (2x3), Kobel 15 (1x3), Kiwilsza 11, Kaczmarczyk 16, Rutkowski 15 (2x3) oraz Piszczatowski 0, Kapuściński 0, Krefft 7 (1x3), Skiba 0, Jodłowski 2. Trener Marcin Grygowicz.