Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut przegrał na wyjeździe z TBS Śląskiem II Wrocław

Wojciech Pisarczyk (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu
Wojciech Pisarczyk (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu Michał Czajka
Po porażce u siebie ze Zniczem Basket Pruszków Rawlplug Sokół Łańcut przegrał także na wyjeździe z TBS Śląskiem II Wrocław.

Sokół wprawdzie jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w środowym meczu we Wrocławiu, ale gospodarze bardzo szybko ich dogonili potem cały czas dawali radę trzymać niewielki dystans. Im bliżej było jednak końca I kwarty, tym bardziej widać było, że gospodarze łapią coraz lepszy rytm. Ostatecznie inauguracyjna odsłona zakończyła się 5-punktowym prowadzeniem Śląska. W pierwszych momentach II kwarty sokoły znowu zbliżyły się do miejscowych (nawet na 1 "oczko"), ale zaraz potem podopieczni trenera Dusana Stojkova znowu odskoczyli na kilka punktów. W pewnym momencie była to już nawet 11-punktowa przewaga (34:23). W końcówce łańcucianie wzięli się mocno do roboty i na przerwę schodzili z tą świadomością, że do odrobienia zostały tylko 3 punkty.

Po przerwie jednak mocno uderzył Śląsk - przez pierwsze cztery minuty III kwarty trafiali tylko wrocławianie i ich przewaga znowu urosła (tym razem nawet do 15 punktów - 52:37). Potem Sokół troszkę się przebudził, ale nie był w stanie tym razem doskoczyć blisko gospodarzy i przed ostatnią odsłoną Śląsk miał ponownie 15 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali już spotkanie i nie pozwolili zespołowi trenera Dariusza Kaszowskiego na zbliżenie się do nich.

Na pochwałę w zespole z Łańcuta na pewno zasługuje kapitan Wojciech Pisarczyk, których był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu (24 punkty). Trzeba jednak również dodać, że Sokół w starciu ze Śląskiem był mało skuteczny w rzutach za 3 punkty (tylko 19,2%) i ogólnie z gry zagrali na słabej skuteczności, bo zaledwie 30,6%.

TBS Śląsk II Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 84:74

Kwarty: 22:17, 18:20, 27:15, 17:22.

Śląsk: Wójcik 17 (3x3), Tomczak 23, Zagórski 2, Bożenko 18 (1x3), Marchewka 5 oraz Strzępek 2, Góreńczyk 5, Leńczuk 11 (1x3), Walski 1. Trener Dusan Stojkov.

Sokół: Pisarczyk 24 (2x3), Wrona 5, Nowakowski 10, Jarecki 8, Szczypiński 6 oraz Bręk 4, Struski 7 (1x3), Lis 7 (1x3), Czerwonka 3 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani