Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut przegrał u siebie z zespołem Znicz Basket Pruszków

Nie było dziesiątego zwycięstwa z rzędu - Rawlplug Sokół Łańcut przegrał u siebie ze Zniczem Basket Pruszków.

Początek meczu był całkiem niezły w wykonaniu Znicza, który wysunął się na kilkupunktowe prowadzenie. Sokół próbował gonić, robił to całkiem skutecznie, ale gdy miał już rywala na wyciągnięcie ręki, ten znowu odskakiwał. Końcówka I kwarty należała już jednak do gospodarzy, którzy zakończyli ją z 9-punktową przewagą. W II kwarcie wydawało się, że mecz zaczyna się układać pod dyktando łańcucian, bo w pewnym momencie udało im się już odskoczyć nawet na 12 punktów. To jednak nie podłamało przyjezdnych, którzy walczyli ambitnie i w nagrodę na przerwę schodzili z zaledwie 4-punktową stratą.

III kwarta była dosyć wyrównana, ale ponownie z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy cały czas utrzymywali się na prowadzeniu. Scenariusz wyglądał podobnie jak poprzednich odsłonach - Sokół potrafił zbudować sobie większą przewagę, ale przed końcową syreną ponownie ją stracił. Mimo wszystko 7 punktów przewagi pozwalało miejscowym kibicom z optymizmem patrzeć w ostatnią kwartę. Jednak w niej łańcucianie nie byli już stroną dominującą - Znicz szybko odrobił straty i tym razem to zespół z Pruszkowa zaczął budować przewagę, której nie oddał już do końca meczu.

Rawlplug Sokół Łańcut - Znicz Basket Pruszków 86:96

Kwarty: 33:24, 12:17, 27:24, 14:31.

Sokół: Bręk 10 (1x3), Pisarczyk 4, Wrona 9, Nowakowski 17 (3x3), Szczypiński 6 (2x3) oraz Kulikowski 6, Struski 5 (1x3), Lis 2, Jarecki 15 (2x3), Czerwonka 12 (3x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Znicz: Kamiński 18 (4x3), Tokarski 10 (1x3), Bodych 18 (2x3), Czosnowski 11 (1x3), Uberna 20 (2x3) oraz Sowa 12 (1x3), Kopciński 0, Adamczyk 7 (1x3). Trener Michał Spychała.