Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawplug Sokół Łańcut ograł rywala z Koszalina [RELACJA, ZDJĘCIA]

Nie było wcale tak łatwo, ale kanonada rzutów trzypunktowych sprawiła, że na otwarcie II rundy lider odprawił beniaminka z kwitkiem.

Koszalinianie rozpoczęli z animuszem i od 2. minuty znajdowali się na prowadzeniu (10:7, 16:10). Po wolnych Szczypińskiego na tablicy zapalił się remis (18:18), ale Żak nie zamierzał tanio sprzedawać skóry.

W drugiej kwarcie trwała wyrównana walka, a goście chwilami prowadzili (m.in. 38:33). Końcówka ćwiartki nr 2 należała do łańcucian, którzy udanie zaczęli także trzecią odsłonę (na przełomie dwóch kwart zanotowali serię 15:2 i prowadzili 53:43). W 28. z zapasu nie zostało prawie nic (59:58), na szczęście Sokół nie dał się przełamać, trafił Struski, zza łuku wycelował Lis, zagrożenie zostało oddalone, a w ostatnich minutach kibice mogli już na luzie obserwować mecz. Wynik „trójką” ustalił Struski. W sumie Sokoły zaliczyły aż 15 celnych rzutów zza łuku (na 35 prób).

RAWPLUG SOKÓŁ ŁAŃCUT – MKKS ŻAK KOSZALIN 96:79 (23:25, 25:18, 18:15, 30:21)

Rawplug Sokół: Bręk 20 (2x3), Pisarczyk 7 (1x3, 9 zb), Wrona 13 (8 zb.), Szczypiński 13 (2x3), Nowakowski 12 (3x3, 15 as., 5 str., 2 prz.) oraz Struski 20 (4x3, 9 zb.), Lis 11 (3x3). Trener Dariusz Kaszowski.

MKKS Żak: Lungwana 17 (3x3), Sewioł 8, Dłoniak 15 (2x3), Pryć 4, Harris 15 (2x3, 13 zb.) oraz Tomaszewski 9 (1x3), Zarzeczny 4, Naczlenis 3 (1x3), Czyż 2, Szewczyk 2. Trener Piotr Ignatowicz.

Sokół pokonał u siebie zespół z Koszalina 96:79

Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał we wła...