Suzuki 1 liga. Pewna wygrana Miasta Szkła Krosno z PGE Turowem Zgorzelec [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Miasto Szkła Krosno nie miało problemów z ograniem ostatniego w ligowej tabeli PGE Turowa Zgorzelec.

PGE Turów Zgorzelec zdecydowanie odstaje poziomem od reszty pierwszoligowej stawki. Na ów poziom wpływa zdecydowanie liczebność klubowej kadry, wszak przyjazd na mecz w siedmioosobowym składzie, z czego na parkiecie występuje praktycznie sześciu graczy, nie tylko nie może stwarzać szansy na walkę o korzystny rezultat, ale wręcz skazuje na porażkę w potyczce bez żadnej historii.

Potwierdził to pojedynek w Krośnie, w którym co prawda pierwsze minuty należały do gości, lecz im dłużej trwało spotkanie, tym bardziej przyjezdni opadali z sił, oddając inicjatywę gospodarzom. Nie odbieramy rzecz jasna zasług miejscowym w tym zwycięstwie, jednakże umówmy się: rywal w sześcioosobowym składzie na parkiecie, zwłaszcza jeśli to kadra bardzo młoda, nie podoła wyzwaniu, choćby nie wiadomo jak się starał.

Dominacja Miasta Szkła rosła z minuty na minutę. Z jak najlepszej strony pokazali się: Dariusz Oczkowicz, Paweł Śpica, czy Szymon Sobiech, i kibice mają nadzieję, że kolejne mecze pozytywnie zweryfikują ich formę. Nie grał lider drużyny krośnieńskiej, Santiago Vaulet, który leczył drobny uraz.

Miasto Szkła Krosno – PGE Turów Zgorzelec 87:68 (23:13, 25:11, 19:19, 20:25)

Miasto Szkła: Oczkowicz 15 (3x3), Ciesielski 7, Dawdo 9 (1x3), Sobiech 23, Jasiński 8 oraz Śpica 15 (3x3), Krzywdziński 4, Rompa 6, Gomułka 0, Głowacki 0. Trener Radosław Soja.

PGE Turów: Traczyk 16 (1x3), Heliński 18 (2x3), Bochno 11 (2x3), Fudziak 16 (1x3), Marcinkowski 2 oraz Maciejak 5 (1x3), Stępień 0. Trener Wojciech Szawarski.