Symboliczne mistrzostwo Podkarpacia w piłce ręcznej dla Stali Mielec, która pokonała SRS Przemyśl

Handball Stal mielec
Handball Stal Mielec pokonała Orlen Upstream SRS Przemyśl 27:26. Sparing pomiędzy dwiem najmocniejszymi drużynami z regionu żartobliwie nazywano mistrzostwami Podkarpacia.

Obie drużyny były już po ostatnich meczach ligowych w 2021 roku i w obu brakowało niektórych zawodników. Szczególnie osłabieni byli mielczanie, w szeregach, których brakowało m.in. Serbów: Pertovicia i Ivanowicia, Chorwata Pribanicia oraz Wojdaka, Adamczuka i Chodary, który choć był na meczu, to w nim nie zagrał.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili przez większość czasu jedną lub dwiema bramkami. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 13:12.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w mocno zmienionych składach i Stal Mielec szybko odrobiła straty. Wyrównał po szybkim ataku Osmola, a niedługo później Stal na prowadzenie wyprowadził Wołyncew. Mielczanie powiększali przewagę i gdy prowadzili już 21:17 zdawało się, że emocje w tym spotkaniu się skończyły, ale w kilka minut gospodarze doprowadzili do remisu (po bramce z kontry Stołowskiego), co sprawiło, że na kwadrans przed końcem mecz zaczynał się jakby od początku. Goście przez blisko 10 minuty byli bez bramki, niemoc przełamał dopiero z karnego Ruhnke.

Chwilowa niemoc przemyślan sprawiła, że Stal znów była na prowadzeniu 23:21, ale i ta przewaga szybko została zniwelowana. Na dwie minuty przed końcem było po 25, po tym jak Misiejuk odpowiedział szybko na bramkę Guzdka. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. Najpierw Misiejuk wyrównał i było po 26, potem gospodarze mieli wszystko w swoich rękach, ale Dutka się pospieszył i jego rzut obronił Dekarz. Mecz skończył się niemiłym akcentem, bo Osmola, który ruszył do kontry, tuż przed linią 9 metra został sfaulowany przez Guzdka i długo nie podnosił się z parkietu. Gracz gospodarzy otrzymał za to czerwoną kartkę, a sędziowie dla Stali podyktowali karnego, którego już po końcowej syrenie celnym rzutem wykończył Sobut.

Orlen Upstream SRS Przemyśl – Handball Stal Mielec (13:12)

Stal Mielec: Procho, Dekarz – Wilk, Monczka, Nowak, Graczyk, Smolikow, Osmola oraz Sobut, Ruhnke, Misiejuk, Wołyncew, Krupa. Trener Rafał Gliński.

Przemyśl: Sar, Barnaś - Kielar, Walczyk, Mochocki, Stołowski, Kulka, Krytski, Kipp, M. Kroczek, Dutka, Kubisztal, Światłowski, Guzdek, K. Kroczek. Trener Przemysław Korobczak.