Szczęśliwe przełamanie Młodej Resovii

Marek Bluj
Kamil Długosz wybrany został nalepszym zawodnikiem meczu w Warszawie.
Kamil Długosz wybrany został nalepszym zawodnikiem meczu w Warszawie. Dariusz Danek
Młoda Asseco Resovia przywiozła z Warszawy, tak samo jak pierwsza drużyna, dwa punkty. Nasi siatkarze pokonali Politechnikę 3:2. MVP spotkania wybrany został Kamil Długosz.

AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia 2:3 (19:25, 25:18, 25:22, 22:25, 12:15)

Resovia: Kędzierski, Długosz, Filip, Dryja, Kozdroń, Pszonka, Twaróg (libero) oraz Durski, Dziubiński, Świtalski.

Resoviacy udanie weszli w mecz. - Bardzo dobrze graliśmy zagrywką i spokojnie wygraliśmy pierwszego seta - komentuje trener Jerzy Wietecha. - W dwóch następnych role się odwróciły. Warszawianie lepiej zagrywali, bronili i byli skuteczniejsi w kontrataku. Mieliśmy także problemy na w ataku i w bloku.

Także czwarta odsłona zaczęła się dla młodych zawodników Resovii niepomyślnie. Kiedy wydawało się, że ich wyprawa do stolicy zakończy się niepowodzeniem, odmianę przyniosły dwie udane akcje w obronie. Po nich wróciła wiara, dobra zagrywka, skuteczny atak, kontra, blok. W tie-breaku od początku inicjatywę mieli goście (10:5) i nie oddali jej już do ostatniej piłki.

- Najbliższy mecz rozegramy z Delectą Bydgoszcz u siebie. W rozgrywkach Młodej Ligi nie ma przerwy - powiedział Wietecha.

Inne wyniki: Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 3:2, Delecta Bydgoszcz - ZAKSA 3:2, AZS DelicPol Norwid Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk 3:2, Indykpol AZS Olsztyn - Fart Kielce 3:1.

1. Skra 7 16 19:10
2. ZAKSA 7 15 18:9
3. Delecta 7 14 19:12
4. Jastrzębie 7 13 15:12
5. AZS Częstochowa 7 9 13:15
6. Asseco Resovia 7 9 12:15
7. Lotos Trefl 7 8 12:16
8. AZS Olsztyn 7 8 11:17