Szczypiorniści Stali Mielec rozgromili Olimpię Piekary Śląskie

Tomasz Leyko
Interweniuje bramkarz Stali Krzysztof Lipka.
Interweniuje bramkarz Stali Krzysztof Lipka. Tomasz Leyko
Zespół z Mielca w dalszym ciągu kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w I lidze. Tym razem mielczanie pokonali Olimpię Piekary Śląskie 43-30.

STATYSTYKA

STATYSTYKA

BRW STAL MIELEC - OLIMPIA PIEKARY ŚLĄSKIE 43-30 (16-11)

Stal: Jarosz, Lipka - Wilk 8, Janyst 1, Najuch, Sobut 4, Tyniec, Szpera 6, Babicz 5, Kubisztal 2, Gawęcki 5, Basiak 5, Prakaptsou 3, Krzysztofik 4.
Olimpia: Szenkel, Kowalczyk - Ogórek 1, Biernacki 6, Kostrzewa, Smolin 2, Chojniak, Piec, Kowalski 10, Pakuła 4, Rosół 2, Janasz 2, Płaczek 3, Hampel.
SĘDZIOWALI: Piotr Eichler i Andrzej Kierczak (Kraków) KARY 12 i 22 minuty CZERWONA KARTKA: Chojniak (53-gradacja kar), Bernacki (58-gradacja kar).

Trener mielczan Ryszard Skutnik z rezerwą podchodził do tego meczu, bo przed tygodniem Olimpia zremisowała z głównym rywalem Stali w walce o ekstraklasę Miedzią Legnica. Tylko początek meczu potwierdzał te obawy gdy goście prowadzili jedną bramką (2-3, 3-4, 6-7). Mielczanie mieli wówczas olbrzymie problemy z wykończeniem kontr.

W końcu jednak mielecki zespół przełamał niemoc strzelecką i po 22 minutach gry prowadził 13-8. Początek II połowy również należał do mielczan i w 40 minucie po trafieniu wracającego po kontuzji Marka Szpery było już 23-15. Ponadto goście zaczęli grać bardzo brutalnie i sporo czasu spędzili na ławce kar. Kwadrans przed końcem Stal prowadziła już 10 bramkami i sporną kwestią były rozmiary zwycięstwa.