Szczypiornisci Tauron-Stali Mielec przegrali w Holstebro i odpadli z Pucharu EHF

Tomasz Leyko
W meczu I rundy Pucharu EHF zespół Stali Mielec przegrał z Team Tvis Holstebro 24-30. Do III rundy awansowali Duńczycy

Mielczanie jechali do Danii z zaliczką trzech goli. Niestety gospodarze odrobili straty już po 5 minutach gry. Znów najwięcej szkód naszej drużynie wyrządził prawoskrzydłowy Patrick Wiesmach. Przewaga gospodarzy rosła i w II połowie wynosiła już 10 bramek.

Stal zaczęła finiszować zbyt późno. Mielczanom udało się zniwelować straty do sześciu trafień. Niespełna 2 minuty przed końcem było już tylko 29-24. Niestety mielczanie zbyt długo rozgrywali akcje. Na odrabianie strat zabrakło już czasu.

TEAM TVIS HOLSTEBRO - TAURON-STAL MIELEC 30-24 (16-11); w pierwszym meczu 29-26 dla Stali