Sześć medali kajakarzy z Rzeszowa

Bartosz Gubernat
Wojciech Zatwarnicki
Wysokie miejsca zajęli zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Kajakowego podczas rozegranych w miniony weekend międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w kajakarstwie klasycznym. Zawody rozegrano na Wiśle w Krakowie.

Zapisz się do sekcji

Rzeszowski Klub kajakowy prowadzi ciągły nabór i zaprasza młodzież szkolną w wieku 10-14 lat do treningów kajakarstwa w dwóch sekcjach: kajaków klasycznych i kajak polo. Bliższe informacje po numerem tel. 503 895 273.

W zawodach uczestniczyło sześć klubów z małopolski oraz Rzeszowski Klub Kajakowy z podkarpacia. Reprezentowało nas ośmiu zawodników. Biegi rozegrano na dystansie dwóch kilometrów.

Kajakarze z Rzeszowa zdobyli dwa srebrne i cztery brązowe medale. Drugie miejsce w wyścigu dwójek wywalczyli Tomasz Zawada i Michał Woźny. Co ciekawe juniorzy z Rzeszowa w pokonanym polu zostawili starszych zawodników. Drugie srebro Michał Woźny wywalczył indywidualnie.

Brązowe medale przypadły indywidualnie Tomaszowi Zawadzie w kategorii juniorów i Michałowi Grabosiowi w kategorii juniorów młodszych oraz dwójce młodzików: Łukasz Kozik - Dariusz Osika. Trzecie miejsce w ostatnim wyścigu regat zajęła też nasz czwórka młodzików - Osika, M. Warda, Ł. Kozik, D. Kozik. O podium otarł się również młodziutki Bartosz Warda, który w wyścigu juniorów młodszych był czwarty.

- Na Wiśle był bardzo mocny prąd, przez co nie ukończyłem wyścigu jedynek. Na szczęście w dwójce i czwórce ukończyliśmy wyścigi i zdobyliśmy z kolegami medale. Większość zawodników, którzy z nami wygrała za rok przejdzie do wyższej kategorii wiekowej, a cała nasza czwórka zostanie w tej samej. Wtedy nasze szanse na zwycięstwa znacznie wzrosną - mówi Łukasz Kozik.

Z wyników zadowolony jest Miłosz Szczudło, trener rzeszowskich kajakarzy.

- Jeszcze bardziej cieszy mnie jednak to, że udało się zebrać grupę ośmiu reprezentantów naszego klubu. Przypomnę, że rok temu podczas tej samej imprezy było ich tylko dwóch. To miłe, że przybywa nam zawodników - mówi M. Szczudło.