Szóste zwycięstwo Ciarko PBS Banku Sanok nad ComArch Cracovią

mawa
Josef Vitek (biała koszulka) wrócił do składu i od razu drugi atak zagrał bardzo skutecznie. Tomasz Sowa
Krakowianie przyjechali dziś do Sanoka na rewanż za porażkę w półfinale Pucharu Polski, ale przegrali po raz szósty w tym sezonie (3-6).

Szkoda, że ten ciekawy pojedynek oglądało zaledwie 1600 kibiców. Swoje zrobiła jednak reforma rozgrywek play-off i mecze w sezonie zasadniczym tak naprawdę bez stawki.

- Kibice mocno odczuli finansowo święta i ubiegłotygodniowy puchar - komentowali fani.

Mecz od początku toczył się przy lekkiej przewadze sanoczan, grających w optymalnym składzie. Długo jednak trudną zaporą był Rafał Radziszewski. Ale nawet on nie był w stanie powstrzymać graczy lidera.

Opinie po meczu
Rudolf ROHACEK (trener Cracovii)

- Gorące gratulacje dla rywali. To był świetny mecz Sanoka. Ułatwiliśmy jednak rywalom wygraną swoimi niewymuszonymi błędami.

Marcin ĆWIKŁA (II trener Ciarko)
- Na szczęście zapomnieliśmy szybko o pucharowym niepowodzeniu. Potwierdza się, że musimy być cały czas w grze, bo po dłuższych przerwach w rozgrywkach zdarzają się nam przestoje.

- Chcieliśmy zagrać dobry mecz i tak się stało. Szczególne brawa dla zespołu za znakomitą drugą tercję, w której oddaliśmy aż 25 strzałów.

CIARKO PBS BANK SANOK - COMARCH CRACOVIA 6-3 (2-1, 2-1, 2-1)

1-0 Strzyżowski (7:13), 1-1 Chmielewski - Piotrowski - S. Kowalówka (7:59), 2-1 Kolusz -Zapała (19:47), 2-2 L. Laszkiewicz (23:16), 3-2 Mojzis - Kolusz (26:29), 4-2 Dziubiński (38:22), 4-3 Dudas - Witowski - Valcak (47:33), 5-3 Vozdecky - Vitek - Bartos (50:05), 6-3 Vitek - Vozdecky (55:03).

CIARKO: Odrobny; Mojzis - Dronia, Kotaska - Wajda, Kubat - Rąpała (2), Pociecha - Bułanowski; Malasiński - Zapała - Kolusz; Vozdecky - Bartos - Vitek, Strzyżowski - Dziubiński - Gruszka (2); Mermer - Biały - Radwański (2). Trener Stefan MIKES.

CRACOVIA: Radziszewski; Kłys - Besch (2); Witowski - Dudas (4), A. Kowalówka - Noworyta, Zieliński - Sznotala; L. Laszkiewicz - Słaboń - D. Laszkiewicz; Valcak - Dvorak - Horowski; Chmielwski - S. Kowalówka - Piotrowski, Kmiecik - Rutkowski - Kostecki. Trener Rudolf ROHACEK.

SĘDZIOWALI Tomasz Radzik (Nowy Sącz) oraz Marcin Młynarski (Katowice) i Tomasz Przyborowski (Krynica). KARY: 6 - 6 minut. WIDZÓW 1600.