Szóstka Mielec przegrała w Tarnowie

Miłosz Bieniaszewski
Szóstka Mielec powalczyła w pierwszym secie. Później nie miała już za wiele do powiedzenia Kuba Zegarliński
W pierwszym meczu finału siatkarskiej 2 ligi kobiet Szóstka Mielec przegrała na wyjeździe z Grupą Azoty PWSZ Tarnów 0:3.

Mielczanki faworytem tej rywalizacji nie są, aczkolwiek w sezonie zasadniczym potrafiły w Tarnowie wygrać.

Nie wiadomo jak potoczyłby się sobotni mecz, gdyby przyjezdne wygrały w pierwszym secie. Prowadziły w nim już 24:22, ale „coś” się zacięło i w grze na przewagi lepsze okazały się miejscowe zawodniczki.

- Plan miałem taki, że jeśli przegramy pierwszą partię to do gry wejdą juniorki, dla których ma to być dobre przetarcie przed mistrzostwami Polski - wyjaśnia Roman Murdza.

Mielecka młodzież już za wiele do powiedzenia nie miała i gospodynie szybko zwyciężyły. - I tak mamy zapewnione miejsce w walce o awans, bez względu na to, jak zakończy się rywalizacja z Tarnowem. Szat więc nie rozdzieramy - słyszymy.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Szóstka Mielec 3:0

Sety: 30:28, 25:11, 25:16.

Stan rywalizacji do 3 wygranych: 1:0.

Szóstka: Szymańska, N. Murdza, Kusik, Fryc, Krzysztofik, Pasierb, W. Murdza (libero) oraz Krycka, Gorzkiewicz, Raszek, Daniluk, Babś, Petrykowska, Kardyś. Trener Roman Murdza.