Szpital Pro-Familia w Rzeszowie przywraca możliwość uczestnictwa osoby towarzyszącej przy porodzie naturalnym

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Mat. prasowe szpitala Pro - Familia
Na ten moment czekały wszystkie kobiety w ciąży. Pro-Familia jako pierwszy szpital w Rzeszowie w Dniu Matki przywraca porody rodzinne. Od dziś w porodzie naturalnym będzie mógł uczestniczyć ojciec dziecka.

- Po analizie obecnej sytuacji epidemiologicznej podjęliśmy decyzję o przywróceniu możliwości obecności taty przy porodzie naturalnym. Biorąc pod uwagę stosowane przez nas rygorystyczne zasady bezpieczeństwa oraz aktualną ilość zakażeń wiemy, że możemy zrobić ten ważny – pierwszy krok. Nie bez znaczenia jest również fakt, że prawie cały personel szpitala się zaszczepił – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor szpitala.

W dniu przyjęcia do szpitala do porodu naturalnego pacjentki mają wykonywany test antygenowy w kierunku SARS CoV-2. Test będzie musiała mieć wykonana również osoba towarzysząca. W porodzie naturalnym nie będzie mogła uczestniczyć osoba z pozytywnym wynikiem oraz objęta kwarantanną lub izolacją.

- Wyjątek stanowią osoby, które zaszczepiły się dwiema dawkami szczepionki przeciwko SARS CoV-2 lub mają dokument potwierdzający przebycie zakażenia SARS CoV-2 w przeciągu ostatnich 3 miesięcy - wyjaśnia dyrektor.

Rodzice będą mogli być razem podczas trwania porodu oraz do 2 godzin po porodzie. Po przewiezieniu świeżo upieczonej mamy na oddział położniczy, tata będzie proszony o opuszczenie szpitala.

W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia rocznie przychodzi na świat prawie 5 tysięcy dzieci. Szpital oprócz nowoczesnego oddziału ginekologiczno - położniczego posiada oddział neonatologiczny z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka, działający w oparciu o III najwyższy poziom referencyjny. Co oznacza, że na oddziale ratowane są dzieci i wcześniaki w stanach zagrożenia życia.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

s
staq

Ja tam nie rozumie tych porodów "rodzinnych" - po co to komu potrzebne? Zamieszanie, faceci się plączą po sali i sami nie wiedzą co ze sobą zrobić.... No ale taka moda...:D

Dodaj ogłoszenie