NOWINY24
  ZDROWIE

  Nowiny na weekend

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Nowiny na weekend

  • Osiem ważnych i ciekawych faktów na temat nadwagi i otyłości
  • Zdrowie po polsku, czyli na co chorują Polacy? [RAPORT]
  • Mity i fakty na temat soczewek kontaktowych

  Szpital w Lubaczowie przeprosił pacjentkę

  Szpital w Lubaczowie przeprosił pacjentkę

  Iwona Szczybyło

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Zdzisława K. kwituje: - Szpital mnie przeprosił i to mi wystarczy.

  Zdzisława K. kwituje: - Szpital mnie przeprosił i to mi wystarczy. ©FOT. IWONA SZCZYBŁO

  Kobieta z poważnymi dolegliwościami prawie godzinę czekała w izbie przyjęć szpitala na pełniącego dyżur lekarza.
  Zdzisława K. kwituje: - Szpital mnie przeprosił i to mi wystarczy.

  Zdzisława K. kwituje: - Szpital mnie przeprosił i to mi wystarczy. ©FOT. IWONA SZCZYBŁO

  Dyrekcja lubaczowskiego szpitala przeprosiła 54-letnią Zdzisławę K. za zachowanie lekarza Bogusława Ć.

  Lubaczowianka trafiła do szpitala w nocy 27 maja. Z domu przywiozła ją karetka. Kobieta była obrzęknięta i zlana potem, miała nudności i odczuwała bóle w okolicy serca. Skoki ciśnienia uniemożliwiały pomiar. Dyżur na izbie przyjęć pełnił wtedy doktor Bogusław Ć. Według chorej, lekarz poświęcił jej kilka minut, nie zapoznając się z jej kartą leczenia.

  Pobieżnie zbadał ją w okolicach serca i przypisał leki przeciwbólowe, gdy tymczasem ona skarżyła się na nudności i duszności. Na prośbę pacjentki o leki przeciwko tym dolegliwościom zareagowała jedynie pielęgniarka, która telefonicznie ponownie wezwała lekarza Ć. Dopiero wówczas zlecił lekarstwa kobiecie. Rano córka zabrała ją do domu.

  Do dwóch razy sztuka

  Sytuacja powtórzyła się po dwóch dniach. 29 maja nad ranem obrzęk twarzy i ciała nasilił się. Lekarz pełniący dyżur w całodobowej poradni w obawie o zdrowie i życie pacjentki odesłał ją ze skierowaniem do szpitala. W izbie przyjęć dyżur pełnił znowu lekarz Bogusław Ć.

  - Pielęgniarka po wykonaniu EKG wezwała lekarza, ale ten jedynie telefonicznie zlecił podanie dożylnego leku, pomimo obrzęku ciała, który to uniemożliwiał - opowiada lubaczowianka. - Zszedł do mnie po trzecim telefonie pielęgniarki, po blisko pięćdziesięciu minutach. Po czym wypisał skierowanie do leczenia szpitalnego - relacjonuje kobieta.

  Ona jednak nie zgodziła się na pobyt w szpitalu. Wyleczyła ją lekarka rodzinna oraz miejscowa dermatolog.
  Aż leki zaczną działać

  Lekarz oskarżany o lekceważenie pacjentki nie miał sobie nic do zarzucenia. - Nie wiem, czym naraziłem się tej pani. Po otrzymaniu informacji telefonicznej od pielęgniarki o podanych lekach czekałem aż zaczną one działać. Jeśli ta pani myśli, że istotą pracy lekarza jest siedzenie przy pacjencie i trzymanie go za rękę to sadzę, że naoglądała się za dużo filmów - podsumowuje Bogusław Ć.

  Odpowiedź po kilku dniach

  Kobieta złożyła pisemną skargę do dyrektora szpitala oraz dyrektora do spraw medycznych. Po pięciu dniach otrzymała odpowiedź. W kilku zdaniach dyrektor Witold Gimlewicz i jego zastępca dr Franciszek Jaszczuk zapewnili, że z lekarzem została przeprowadzona rozmowa dyscyplinarna w kwestii właściwego podejścia do pacjenta, rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych oraz rozważnego analizowania konkretnych przypadków chorobowych. Za zajście przeprosili także w imieniu lekarza.

  Zdzisława K. kwituje sytuację:

  - Przeprosili mnie i to mi wystarczy, ale najważniejsze, że dyrektor wie, jak mnie potraktowano. Może już żaden inny pacjent nie znajdzie się w podobnej sytuacji.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo