Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szynka Galicyjska (nr 2) - 16 głosów

Redakcja

"Szynka Galicyjska" z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego "Szarek"

Szynkę Galicyjską produkuje się z najlepszych, wyselekcjonowanych mięśni łopatki. Jest peklowania i wędzona metodą tradycyjną.

Wytwarza ją Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Szarek" Andrzeja Szarka z Jarosławia.
"Szarek" to firma rodzinna założona w 1991 roku. W początkowym okresie działalności dokonywano w nim uboju 2-3 sztuk trzody chlewnej dziennie. W ciągu kilku następnych lat liczbę tę zwielokrotniono z powodu wzrastającego popytu na produkowane tu mięsa i wędliny.

Szynka peklowana 4 dni

Szynkę Galicyjską wytwarza się zgodnie ze starymi recepturami potasowanymi w dawnych latach na terenie polski południowo- wschodniej. Mięso pekluje się aż 4 dni. Wkłada się je do specjalnej zalewy, w skład, której wchodzi woda, wywar z ziół i peklosól.
Tak przygotowany produkt jest nadepnie wędzony w dymie naturalnym wytwarzanym z drewna bukowego - opowiada Bogdan Głowacz, kierownik produkcji w firmie "Szarek".

Gdzie kupisz "Galicyjską"

Szynkę Galicyjską od Szarka sprzedaje się całości i na wagę. Produkt znają i cenią smakosze z Jarosławia i okolic, a także wielu sklepów na Podkarpaciu.
"Galicyjską" a także inne produkty Zakład Przetwórstwa MIesnego "Szarek" sprzedaje hurtownikom na terenie miast i okolic: Jarosławia, Przemyśla, Przeworska, Radymna, Sieniawy, Pruchnika, Krasiczyna. Ponadto można je nabyć w dwóch firmowych sklepach: w sklepie tuż obok zakładu, oraz w sklepie znajdującym się w Rzeszowie na Placu Wolności w Pawilonie nr 11.
- W niedalekiej przyszłości chcemy rozszerzyć sprzedaż Szynki Galicyjskiej i innych naszych wyrobów na teren woj. małopolskiego i lubelskiego. A także na Ukrainę. Zza wschdoniej granicy już pojawiają się kupcy u nas w zakładzie i kupują na razie po 20 - 30 kilogramów tej szynki. Ale traktujemy to jako wstęp do rozwijania szerszych kontaktów handlowych ze wschodnim sąsiadem - dodaje kierownik Głowacz.

Liczy się tradycja

Andrzej Szarek, szef firmy podkreśla, że mimo potrzeby unowocześniania przedsiębiorstwa, dyktowanej przez prawa rynku i wymogi Unii Europejskiej, jedno jest tu niezmienne. Chodzi o tradycję, która nakazuje produkować wyroby najwyższej jakości, oparte na dawnych recepturach, A także sprzedawać zawsze świeże mięso i przedkładać dobro klienta nad własny zysk.
Dzięki temu logo firmy "Szarek" kojarzy się z dobrymi wyrobami. Tego prawa i tej tradycji jarosławski zakład stara się pilnie przestrzegać.
Świeże i wysokiej jakości mięsa firma zawdzięcza zakładowej ubojni wieprzowo-wołowej, a także rolnikom. Trzodę, która trafia do ubojni skupuje się od gospodarzy posiadających małe hodowle w czystym ekologicznie województwie podkarpackim.
Wyroby firmy 'Szarek" charakteryzują się wysoką jakością i niepowtarzalnym smakiem, osiąganym nie tylko za sprawą odpowiednich receptur i wykwalifikowanej kadry pracowników, ale także za sprawą tego, że wędzenie ich odbywa się dawnym sposobem w komorach przy użyciu dymu pochodzącego ze spalania drewna twardego. Chodzi o buk i dąb.
W ofercie firmy znajduje się wiele gatunków wyrobów wędliniarskich. Sa to m. in.: kiełbasa wiejska, szynka swojska, boczek wiejski, boczek pieczony z czosnkiem, szaszłyk, udziec pieczony, prosię pieczone, polędwica faszerowana, karczek faszerowany.

Pamiętaj, że…

Szczególnym wyzwaniem było dostosowanie zakładu do działalności na rynku Unii Europejskiej. W latach 2000-2004 przeprowadzono gruntowną modernizację i rozbudowę. W roku 2004 wdrożono system jakości HACCP, a w kwietniu 2005 roku firma uzyskała uprawnienia do handlu na rynkach UE.

Kontakt

Widna Góra 74a, 37-500 Jarosław, tel. 016 621-91-43 - biuro sprzedaży, 016 624-17-70 - biuro skupu, fax. (16) 6241772, e-mail:[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24