sportowy
  Tadeusz Jednoróg trenerem PGE Stali Mielec

  Tadeusz Jednoróg trenerem PGE Stali Mielec

  Łukasz Pado

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Tadeusz Jednoróg był dziś w Mielcu i podpisał umowę na prowadzenie Stali.

  Tadeusz Jednoróg był dziś w Mielcu i podpisał umowę na prowadzenie Stali. ©Stal Mielec

  Po długich i burzliwych poszukiwaniach działaczom PGE Stali Mielec udało się znaleźć trenera dla pierwszego zespołu. Będzie nim 60-letni Tadeusz Jednoróg.
  Tadeusz Jednoróg był dziś w Mielcu i podpisał umowę na prowadzenie Stali.

  Tadeusz Jednoróg był dziś w Mielcu i podpisał umowę na prowadzenie Stali. ©Stal Mielec

  Jeszcze dwa dni temu informowaliśmy, że Stal poprowadzi Bruno Budrewicz, który mimo że był po słowie z mieleckimi klubem w ostatniej chwili się wycofał. Tłumacząc się względami rodzinnymi.

  Nazwisko Jednoroga przewijało się w spekulacjach, na temat stanowiska trenera Stali, niemal od samego początku. Działacze jednak woleli postawić na kogoś młodszego, pokroju dotychczasowego trenera Stali Pawła Nocha. - Półtorej roku temu zaryzykowaliśmy zatrudniając Pawła u siebie, ale jak się okazało był to dobry wybór - mówił Zygmunt Szklarz, wiceprezes PGE Stal.

  Skąd jednak zmiana decyzji? - Długo szukaliśmy trenera, który by nam odpowiadał, ale za każdym razem były problemy. Najczęściej z licencją na prowadzenie drużyny w ekstraklasie lub tak jak ostatnio z Bruno Budrewiczem, który w ostatniej chwili przed podpisaniem umowy wycofał się - tłumaczy Paweł Wacławik, specjalista od marketingu w Stali. - Ponieważ nie było na rynku zbyt wielu trenerów z odpowiednimi uprawnieniami postawiliśmy na trenera Jednoroga, z którym rozmawialiśmy już od dłuższego czasu. Liczymy, że będzie to dobry wybór.

  Trener Jednoróg stawił się osobiście w Mielcu i podpisał umowę. - Omówiliśmy z nim możliwość uzupełnienia składu. Przedstawiliśmy swoje typy, jeśli chodzi o zawodników, on również zaproponował nam kilku graczy. Wkrótce będziemy finalizować rozmowy z zawodnikami - dodaje Wacławik.

  Tadeusz Jednoróg przez większość życia związany był z Wrocławiem, jest absolwentem tamtejszego AWF-u, jako zawodnik bronił barw m.in. Śląska i AZS AWF. Po zakończeniu kariery został trenerem i zdobył mistrzostwo Polski juniorów z zespołem wrocławskiej Juvenii, którą prowadził w sumie 14 lat. W 2006 roku został trenerem ekstraklasowej Miedzi Legnica. Później był koordynatorem grup młodzieżowych w reprezentacji Polski, a 2009 objął Śląsk Wrocław. W związku z kłopotami finansowymi tego klubu przeniósł się do Chrobrego Głogów, gdzie spędził rok, zajmując m.in. wysokie 6. miejsce w ekstraklasie. Potem objął II-ligową Żagiew Dzierżoniów, a następnie ekstraklasowego Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, którego zdołał utrzymać w elicie. Ostatnio pracował w Gwardii Opole.
  Nowy trener PGE Stali ponownie pojawi się w Mielcu 14 lipca, by rozpocząć przygotowania drużyny do nowego sezonu. Pierwszy trening zaplanowany jest na najbliższą środę.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!