sportowy
  NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
  • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

  "Tak, jestem szalikowcem" - mówi Przemysław Chmiel, prezes...

  "Tak, jestem szalikowcem" - mówi Przemysław Chmiel, prezes Resovii

  Tomasz Ryzner

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Mimo nalegań, Przemysław Chmiel nie zgodził się zapozować naszemu fotografowi. Ale całkiem możliwe, że jest w tłumie kibiców widocznym na powyższym

  Mimo nalegań, Przemysław Chmiel nie zgodził się zapozować naszemu fotografowi. Ale całkiem możliwe, że jest w tłumie kibiców widocznym na powyższym zdjęciu. ©KRZYSZTOF KAPICA

  Przemysław Chmiel, nowy prezes sekcji piłkarskiej Resovii, nie wstydzi się tego, że jest szalikowcem.
  Mimo nalegań, Przemysław Chmiel nie zgodził się zapozować naszemu fotografowi. Ale całkiem możliwe, że jest w tłumie kibiców widocznym na powyższym

  Mimo nalegań, Przemysław Chmiel nie zgodził się zapozować naszemu fotografowi. Ale całkiem możliwe, że jest w tłumie kibiców widocznym na powyższym zdjęciu. ©KRZYSZTOF KAPICA

  - Tak, jestem szalikowcem, ale jeśli ktoś mówi, że klub dopuścił do pracy w nim bandytę, to opowiada kompletne bzdury - podkreśla Przemysław Chmiel, od półtora miesiąca prezes sekcji piłki nożnej w Resovii.

  Kiedy w eter poszła informacja, że Chmiel objął stery w futbolowej sekcji Resovii, pojawiły się różne komentarze. Także takie, że to nieporozumienie, przesada, wręcz skandal. Powód? Prezes jest mocno kojarzony ze stadionowym "młynem". Decyzji kadrowej Resovii bronił jednak Aleksander Bentkowski, prezes Resovii.

  "Jestem fanatyczny kibicem"

  - W internecie wszyscy są obrzucani błotem. Ile ludzi, tyle poglądów, często nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Ktoś niewiele, lub nic nie wie, ale na prawo i lewo ocenia, krytykuje, posądza o najgorsze. Nie ma sensu się nad tym głębiej pochylać - mówi działacz Resovii. - Od kilkunastu lat kibicuję Resovii, chodzę na mecze, ale przecież to nie przestępstwo.

  Kiedyś był podobno szczupły, niepozorny, ale dziś to chłop na schwał; na pierwszy rzut oka widać, że siłownię odwiedza nie tylko od święta. Pasuje do wyobrażenia stadionowego herszta.

  - Mam 33 lata, żonę, dwójkę wspaniałych dzieci. Prowadzę małą firmę budowlaną. Jeśli ktoś sądzi, że biegam po mieście i urządzam zadymy, to szkoda mi to komentować - mówi Chmiel.

  - Na słowo szalikowiec jednak się nie obrażam. Jestem fanatycznym kibicem, który jest z drużyną na dobre i na złe.

  Bohater tekstu przekonuje, że z policją miał do czynienia tylko kilka razy i to w błahych sprawach. - Zdarzyło się, że dostałem mandat, ale to się przecież zdarza milionom ludzi w tym kraju. - zaznacza.

  Najważniejszy jest ZUS

  W klubie przy Wyspiańskiego działa od dawna. Teraz stara się w nim bywać codziennie. W ostatnich tygodniach miał sporo roboty, bo trwały negocjacje kontraktowe z piłkarzami, trenerami, przygotowywano się także do startu rozgrywek. - Różnie to bywa, czasem jestem w klubie kilka godzin, a czasem trzeba posiedzieć nawet do wieczora. Innymi słowy pracy nie brakuje.

  Największe wyzwanie dla Resovii na ten rok to zlikwidowanie reszty zaległości wobec ZUS-u (dobrze ponad 200 tysięcy złotych).

  - To trudna sprawa, ale do przeskoczenia. W tym roku zapłaciliśmy już prawie pół miliona złotych do tej instytucji. Sprawa wygląda tak, że my jesteśmy coś winni, ale z drugiej strony czekamy na środki od swojego dłużnika. Jeśli nadejdą, będziemy mogli trochę odsapnąć, uregulować resztę należności wobec ZUS-u i kilku byłych piłkarzy, którzy jeszcze pozostali do spłacenia - wyjaśnia Chmiel.

  Resovia chce skończyć z zaległościami

  Prezesowi marzy się nie tylko finansowa płynność, ale także rozbudowa stadionu.

  - Byłoby fajnie, gdybyśmy nie musieli niektórych meczów grać na Stadionie Miejskim. Kibice najlepiej czują się na Wyspiańskiego. No ale to melodia przyszłości. Na dziś najważniejsze jest to, aby Resovia przestała być kojarzona z długami. Pozyskaliśmy latem kilku nowych sponsorów, co oczywiście nie jest tylko moją zasługą, ale grupy ludzi, która również stara się pomagać, jak tylko może - podkreśla Chmiel.

  - Mam nadzieję, że piłkarze będą dostawać pieniądze na czas, jak w normalnej pracy. Otrzymali już oni pierwszą terminową wypłatę, wszystko to dzięki hojności naszych sponsorów, którym serdecznie im dziękuje.
  Będzie kącik dla dzieci

  Nowy szef sekcji ma zamiar popracować także nad wizerunkiem Resovii, a tym samym przyciągnąć na trybuny więcej kibiców.

  - Planujemy rozwinąć wolontariat wokół klubu, Chcemy zorganizować na stadionie kącik z atrakcjami dla dzieci. Ostatni czas pokazuje, że u nas na stadionie jest bezpiecznie i można spokojnie przyjść na mecz całą rodziną. Naszym głównym celem - jako działaczy - jest też wprowadzenie do drużyny coraz większej liczby młodych zawodników, którzy uczęszczają do SMS-u Resovia - mówi.

  - Chcemy, by się ogrywali i w przyszłości stanowili o sile tej drużyny. Kilku z nich już występuje w podstawowej jedenastce, a skład w 80% opiera się na wychowankach. Za jakiś czas okaże się, co mi się udało, co nie. I czy klub zrobił dobrze, czy nie, dając szansę, jak to niektórzy mówią, kibolowi - uśmiecha się działacz.


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (66)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (66) forum.nowiny24.pl

  Terminarz rozgrywek

  Tabela 2. ligi

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do 1. ligi
  Spadek do 3. ligi
  GKS Bełchatów został ukarany odjęciem dwóch punktów za zaległości finansowe
  1 Radomiak Radom Live 21 41 12 5 4 48-15
  2 Widzew Łódź Live 20 39 11 6 3 34-16
  3 Elana Toruń Live 21 36 9 9 3 32-19
  4 GKS Bełchatów Live 21 34 9 9 3 24-13
  5 Górnik Łęczna Live 21 34 9 7 5 36-33
  6 Stal Stalowa Wola Live 21 31 9 4 8 31-26
  7 Olimpia Grudziądz Live 21 31 9 4 8 39-33
  8 Resovia Live 20 29 8 5 7 28-30
  9 Skra Częstochowa Live 21 28 8 4 9 16-25
  10 Znicz Pruszków Live 21 27 7 6 8 30-37
  11 Gryf Wejherowo Live 21 26 7 5 9 29-35
  12 Ruch Chorzów Live 21 25 6 7 8 27-27
  13 Błękitni Stargard Live 21 24 7 3 11 23-36
  14 Pogoń Siedlce Live 21 23 6 5 10 28-31
  15 Siarka Tarnobrzeg Live 20 21 6 3 11 17-30
  16 Rozwój Katowice Live 21 21 5 6 10 22-35
  17 ROW 1964 Rybnik Live 20 18 3 9 8 17-27
  18 Olimpia Elbląg Live 19 17 4 5 10 14-27

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!