Starannie przygotowane stoiska, dużo zwiedzających szczególnie w ostatni dzeń, dużo kontaktów, dobra atmosfera tak wyglądały zakończone w niedzielę 3-dniowe targi budowlane.

Nienajlepsza pogoda w piątek i taka frekwencja w piątek niepokoiły część wystawców, którzy przybyli na Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów oraz Targi Nieruchomości.

 Z czasem było lepiej, a w niedzielę ruch był taki, że niektóre stoiska były wręcz oblegane. – Już kwadrans czekam, aby się dowiedzieć, czy ten prezentowany tu kocioł będzie pasował do mojej instalacji – mówił jeden z 12- tysięcznej rzeszy zwiedzających. Akurat w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym dużym zainteresowaniem cieszyły się kotły, kominki instalacje solarne i systemy centralnego ogrzewania.Pozostałych wystawców cieszyło, że zwiedzający pytali o materiały do remontu i wykończenia mieszkań, ale także do budowy domu. Część interesowała się urządzaniem ogrodu i otoczenia domu.

Osobną grupę klientów poszukująca mieszkania odwiedzała liczne stoiska deweloperów i pośredników nieruchomości, a także stoiska banków oferujących kredyty hipoteczne.

Złote medale

Tradycyjnie Komisja Konkursowa przyznała Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Otrzymały je:


 • - K&P Fabryka Drzwi Sp. z o.o. Manasterz - za wysokiej klasy drzwi zewnętrzne FREZJA F4.

 • - Instal-Konsorcjum Sp. z o.o. Wrocław - za nowoczesny system instalacyjny QIK.

 • - FAMILIA Jurkiewicz i Wspólnicy Sp. J. Rzeszów - za wielkowymiarowe elementy konstrukcyjne z drewna klejonego warstwowo.

 • - P.P.H.U. „Vidok” I. Sobolewski, R. Walas Sp. J. Mrowla - za okna z drewna – System „ENERGO 90”.

 • - OKNOPLAST Sp. z o.o. Ochmanów reprezentowana przez MARIOT Rzeszów za okno PCV Platinium Evolution2.

 • - Developres Sp. z o.o. Rzeszów za nowoczesne rozwiązania architektoniczne w budownictwie mieszkaniowym – Osiedle Zawiszy.

   

Wyróżnienia otrzymały:


 • - P.H.U. Maciej Sroka Zakład Drzewny „SOWA” Domy z Bali, Domosław za wdrażanie energooszczędnych rozwiązań budownictwa drewnianego.

 • - Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza „Ogniwo” Biecz za automatyczny kocioł CO „Ogniwo EKO-Plus” z palnikiem II-giej generacji oraz sterowaniem adaptacyjnym.

 • - Firma ZEGAR Wojciech Dzikowski i Alicja Zyder Sp. J. Tarnów za system i estetykę Karniszy linii MODERN 80.

 • - K&P Fabryka Drzwi Sp. z o.o. Manasterz za nowoczesne wzornictwo drzwi zewnętrznych Intarsio I-3.Mistrzostwa Instalatorów

Jak już informowaliśmy hydraulicy wzięli udział w I Mistrzostwach Podkarpacia Instalatorów. I miejsce zdobył Piotr Kużdżał, II miejsce – Jan Gorczyca, III miejsce – Wiesław Misiura.

Wyróżnienie specjalne (głosowanie na kuponach Nowin i w internecie) - Jan Szeliga.