Tauron Liga. Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał Chemika Police. Zobacz zdjęcia z meczu

Konrad Karaś
Developres wygrał na wyjeździe z Chemikiem
Developres wygrał na wyjeździe z Chemikiem PAP/Marcin Bielecki
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów bez straty seta wygrały w szczecińskiej Netto Arenie z Grupą Azoty Chemikiem Police. Było to spotkanie ostatniej kolejki rundy zasadniczej Tauron Ligi.

Rzeszowskie "Rysice" przystąpiły do tego spotkania wiedząc już, że nie mają szans na zajęcie pierwszego miejsca w rundzie zasadniczej. Wczoraj bowiem swój mecz z Grot Budowlanymi wygrały siatkarki ŁKS-u Commercecon i to one zakończyły tę część sezonu jako liderki rozgrywek.

Grające bez większej presji wicemistrzynie Polski od początku prezentowały swoją siatkówkę. W pierwszym secie szybko wyszły na prowadzenie 7:4, a później sukcesywnie powiększały wynik (16:12). Gospodynie nie zamierzały jednak odpuszczać. Po kilku skutecznych atakach odzyskały rezon (16:16), ale w końcówce z lepszej strony pokazały się nasze siatkarki, które ostatecznie wygrały tę partię do 22.

W kolejnej odsłonie rzeszowianki dalej "robiły swoje". Grały dobrze niemal we wszystkich elementach, ale szczególnie blokiem. Kolejne ważne punkty dokładały Ann Kalandadze, Jelena Blagojević i Gabriela Orvosova. "Rysice" od prowadzenia 5:4 nie wypuściły już przewagi z rąk i tym razem wygrały 25:20.

Stephane Antiga dokonał kilku roszad w składzie. W trzecim secie pozwolił na występ w dłuższym wymiarze czasowym m.in. Katarzynie Bagrowskiej i Julii Bińczyckiej. Ta partia, choć była najbardziej zacięta, okazała się ostatnią w tym meczu. Spotkanie zakończył as serwisowy Orvosovej (26:24). Najlepszą zawodniczką tego pojedynku wybrano Katarzynę Wenerską.

Grupa Azoty Chemik Police - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Sety: 22:25, 20:25, 24:26

Chemik: Korneluk (5), Almeida de Souza (2), Wasilewska (6), Mędrzyk (3), Czyrniańska (10), Sikorska (6), Stenzel (libero) oraz Cipriano (2), Kowalewska (1), Połeć (5), Martyna Łukasik (3)

Developres: Blagojević (7), Obiała (1), Wenerska (2), Orvosova (8), Kalandadze (11), Jurczyk (8), Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska (6), Centka (5), Rapacz, Szlagowska (6), Bińczycka, Przybyła (libero)

MVP: Katarzyna Wenerska