Tauron Liga. Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów wygrały w Opolu 3:0. MVP spotkania została Julia Bińczycka

Marcin Trzyna
Krzysztof Kapica
Wyjazdowy mecz Developresu Bella Dolina Rzeszów z Uni Opole rozpoczął 18. kolejkę Tauron Ligi siatkarek. Rzeszowianki wygrały pewnie 3:0. MVP spotkania została Julia Bińczycka.

Liderki ligi z Rzeszowa od początku narzuciły swój styl gry. Po pierwszej piłce cieszyły się miejscowe zawodniczki, ale wideoweryfikacja zadziałała na korzyść Developresu. Podopieczne Antigi odskoczyły w pewnym momencie na 10:5, wówczas o czas poprosił szkoleniowiec opolanek, Nicola Vettori.

"Wilczyce" z Opola popełniały sporo błędów zarówno w przyjęciu, jak i ataku. Developres deklasował rywalki i pierwszy set zakończył się rezultatem 25:12.

Druga odsłona również potoczyła się szybko; rzeszowianki prowadziły 8:4, następnie 16:8 i ostatecznie "Rysice" zakończyły seta zwycięstwem do 16.

Trzecia partia na początku była bardzo wyrównana (cios za cios i wyniki 1:1, 2:2, 3:3, 4:4, 5:5, 6:6), a od wyniku 6:6 to Uni przejęło inicjatywę. Jednak na dystansie Developres znów okazał się lepszy, choć w pewnym momencie było niebezpiecznie, gdy opolanki doprowadziły do remisu 23:23. Developres zdobył jeszcze jeden punkt, a piłka meczowa zakończyła się udanym blokiem Kary Bajemy. Uni skorzystało jeszcze z wideoweryfikacji, ale wynik nie uległ już zmianie.

MVP czwartkowego spotkania została wybrana Julia Bińczycka z Developresu.

Uni Opole - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Sety: 12:25, 16:25, 23:25.

Developres: Stencel, Bajema, Jurczyk, Honorio, Bińczycka, Blagojević, Szczygłowska (l), Przybyła (l) oraz Kalandadze. Trener Stephane Antiga.

Opole: Orzyłowska, Bidias, Bączyńska, Makarowska, Pellegrino, Stronias, Adamek (l) oraz Wołodko, Pamuła, Muszyńska. Trener Nicola Vettori.

Sędziowie: Janusz Cyran, Marek Krupski.

MVP: Julia Bińczycka.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0