Tauron Liga. Zwycięstwo Developresu Bella Dolina Rzeszów. Budowlane z Łodzi ugrały tylko seta. Zobacz zdjęcia z meczu

Konrad Karaś
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów odniosły ósme zwycięstwo w Tauron Lidze Paweł Dubiel
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów wygrały 3:1 z Grot Budowlanymi Łódź w meczu 9. kolejki Tauron Ligi.

Pierwsza partia należała do przyjezdnych. Budowlane bardzo dobrze weszły w mecz, były bezlitosne w ataku - ważne punkty zdobywały Aleksandra Kazała (8) i Monika Fedusio (6). "Rysice" też sobie nie pomagały, tracąc punkty po błędach w przyjęciu. Ann Kalandadze takich pomyłek zaliczyła 4. 19 zdobytych oczek - na tyle było stać w premierowym secie wicemistrzynie Polski.

Całe szczęście, kibice drużyny z Rzeszowa nie musieli czekać na przebudzenie swojego zespołu - tak jak w poprzednim meczu w Lidze Mistrzyń - do trzeciej partii. Już w drugiej odsłonie widać było, przewidywaną przed spotkaniem, dużą różnicę klas i przewagę gospodyń. Grot Budowlani to zespół solidny, ale Developres to czołówka światowa. I to w tej partii "Rysice" dobitnie udowodniły, wygrywając do 10. Świetnie w ataku grały Magdalena Jurczyk i Gabriela Orvosova.

W trzecim secie podopieczne Stephane'a Antigi poszły za ciosem, choć trzeba przyznać - miały zdecydowanie bardziej pod górkę. Łodzianki chciały szybko zmazać plamę, po poprzednim, fatalnym w ich wykonaniu secie. Rzeszowianki musiały się tym razem bić na przewagi, ale co najważniejsze - tę partię też zapisały na swoje konto (26:24). Najlepszą zawodniczką tej odsłony była bez wątpienia Jelena Blagojević, która sama zdobyła 9 punktów.

Czwarty set okazał się ostatnim w tym meczu, znów na parkiecie dominowały siatkarki z Rzeszowa. Łodzianki nie przypominały już drużyny z pierwszej i trzeciej partii, kiedy potrafiły zagrozić wicemistrzyniom Polski skutecznym blokiem i atakiem. To "Rysice" grały swoją, widowiskową i efektywną, siatkówkę. Błąd Durul w ataku zakończył tego seta (25:16) i całe spotkanie.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:1

Sety: 19:25, 25:10, 26:24, 25:16.

Developres: Blagojević (24), Centka (3), Wenerska (1), Orvosova (22), Kalandadze (3), Jurczyk (16), Szczygłowska (libero) oraz Obiała (1), Rapacz (3), Szlagowska (6), Bińczycka i Bagrowska. Trener Stephane Antiga.

Budowlani: Polak (1), Lisiak (6), Durul (16), Kazała (13), Fedusio (11), Sobolska-Tarasowa (1), Skomorowska (libero) oraz Kukulska (2), Kąkol (2) i Gawlak (3). Trener Maciej Biernat.