TauronLiga siatkarek: Developres Rzeszów gromi i wskakuje na fotel lidera. Pierwsze straty BKS-u Stali Bielsko-Biała

Developres Rzeszów rozbił u siebie Joker Świecie i został nowym liderem.
Developres Rzeszów rozbił u siebie Joker Świecie i został nowym liderem. Krzysztof Kapica
Tauron Liga ma nowego lidera i niestety pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa wśród zespołów. Zakażenie wykryto w PTPS-ie Piła i z tego powodu odwołano mecz z Chemikiem Police. Jak na razie to jedyny dotychczas przełożony mecz w rozgrywkach.

Aż cztery drużyny w lidze wciąż ma na koncie komplet zwycięstw, ale tylko Developres Rzeszów wszystkie swoje mecze wygrał za trzy punkty, pozostała trójka ma po jednym oczku mniej.

Developres rozbił u siebie Jokera Świecie 3:0, choć w składzie na ten mecz zabrakło najlepiej punktującej w tym sezonie zawodniczki Kiery Van Ryk, a także kapitan drużyny Jeleny Blagojević. W podstawowym składzie wyszło kilka zawodniczek, które wcześniej było rezerwowymi. Mimo to Joker zdobył w tym meczu mniej niż 40 punktów. Developres zaserwował w tym meczu 11 asów i miał 13 punktowych bloków.

Developres Rzeszów - Joker Świecie 3:0 (25:10, 25:14, 25:14)
MVP:
Aleksandra Rasińska

OPINIE PO MECZU
[RELACJA]

KS Developres Rzeszów łatwo rozprawił się z Jokerem Świecie.Developres SkyRes Rzeszów - Joker Świecie 3:0Sety: 25:10, 25:14, 25:14.

Siatkówka. KS Developres Rzeszów łatwo rozprawił się z Joker...

Nieco mniej zdecydowane, ale również bardzo przekonujące zwycięstwo odniosła Radomka Radom. Prowadzone do boju przez znakomitą rozgrywającą Katarzynę Skorupę radomianki rozbiły u siebie Volley Wrocław 3:0. Przyjezdne tylko w drugim secie postawiły się gospodyniom, ale w końcówce nie było już wątpliwości.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - Volley Wrocław 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)
MVP:
Justyna Łukasik

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonały we własnej hali w meczu trzeciej kolejki Tauron Ligi, 3:0 Volley Wrocław. Zdjęcia z tego meczu>>>

Tauron Liga. E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonał bez straty...

Również w trzech setach zakończył się mecz w Legionowie. DPD Legionovia rozbiła u siebie Budowlanych Łódź. Tu było już nieco więcej emocji. Głównie dzieki dobrej postawie Veroniki Jones-Perry. Amerykanka była jednak zbyt mocno eksploatowana, w trzech setach dostała ponad 50 piłek i trudno jej było utrzymać skuteczność. Mocną stroną Legionovii była gra blokiem. Gospodynie zatrzymywały łodzianki średnio pięć razy na set. To najgorszy start sezonu drużyny Budowlanych w ostatniej dekadzie.

DPD Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź 3:0 (29:27, 25:22, 25:22)
MVP:
Olivia Różański.

Pierwsze straty w tym sezonie zanotował BKS Stal Bielsko-Biała. Bielszczanki na swoim terenie musiały podzielić się punktami z Pałacem Bydgoszcz. Bydgoszczanki, w których szeregach zadebiutowała Regiane Bidias, były o włos od wygranej w tym meczu, prowadziły w tie-breaku 14:11, ale nie potrafiły postawić kropki nad i. Kluczowa była akcja przy stanie 14:13 dla przyjezdnych. Bydgoszczanki tak długo nie mogły się przebić przez blok rywalek, że w końcu popełniły błąd i zaczęła się gra przewagi i tu znów popłaciła cierpliwość gospodyń. Pałac wykonał w tym meczu 22 bloki punktowe, ale to nie wystarczyło.

BKS Stal Bielsko-Biała - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:22, 28:26, 16:25, 18:16)
MVP:
Magdalena Janiuk.

Zacięty mecz kibice oglądali w Łodzi. ŁKS niespodziewanie uległ u siebie MKS-owi Kalisz.

ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz 2:3 (26:24, 21:25, 27:29, 25:21, 11:15)
MVP:
Weronika Centka

Trener Giuseppe Cuccarini

Sezon samych sensacji. Nie wolno typować wyników u bukmacher...

Mecz Enea PTPS Piła - Grupa Azoty Chemik Police przełożony
TABELA, WYNIKI i TERMINARZ TAURON LIGI
Opinie po meczu Developres Rzeszów - Joker Świecie. Magdalena Grabka, Aleksandra Rasińska, Marcin Wojtowicz