Tauron-Stal Mielec przegrała w Płocku po walce

Tomasz Leyko
archiwum
Szczypiorniści Tauron Stali Mielec przegrali wyjazdowe spotkanie z Orlen Wisłą Płock 29-34.

Obiecująco było po I połowie. Mecz toczył się w ślamazarnym tempie. Trudno było wskazać Wisłę jako faworyta. Ich honoru bronił Nenadić (10 goli już do przerwy) z którym nie radzili sobie w obronie mielczanie zupełnie. Reszta płocczan grała przeciętnie co też najbardziej było zauważalne gdy "nafciarze" grali w podwójnej przewadze. Ten okres gry zakończył się remisem 1-1.

Żadna z drużyn nie uciekła na więcej niż jedną bramkę. Pod koniec I części prowadzenie objęła Stal (10-11) po szybkiej kontrze Damiana Kostrzewy. W tym elemencie mielczanie byli lepsi. Trudny przechwyt i rzut z wymagającej pozycji oddał Chodara (14-15) co na pewno nie umknęło uwadze trenerowi kadry. Warto podkreślić też niezłą postawę Kryńskiego w bramce.

Niecałe 2 minuty przed przerwą trener Stali poprosił o czas. - Walka do końca - krzyczał Skutnik. Stal rzuciła w tym okresie dwie bramki i schodziła do szatni z jedną bramką zaliczki.

Z taką ekipą jak Wisła Płock trzeba wykorzystać każdą okazję aby powiększyć przewagę i nie można pozwolić sobie na chwilę słabości. Przy prowadzeniu mielczan 18-17 rzut Janysta odbił Wichary. W odpowiedzi niesamowity Nenadić dwukrotnie trafił do mieleckiej siatki. Było już 21-19 i 22-20 dla Wisły, ale później mielczanie nie wykorzystali gry w podwójnej przewadze.

Po trafieniu Babicza tylko wyrównali na 22-22 (45.min). Taka licytacja trwała do 52.minuty. Wtedy szczęście opuściło "Czeczeńców". Najpierw źle rzucił Babicz, a skutecznie odpowiedzieli Ekelmović.i Kubisztal (30-27). Pech dopadł też Kostrzewę, który po raz pierwszy w tym meczu przestrzelił karnego. Po płockiej stronie pewnie trafił Toromanović (31-27), ale po szybkim wznowieniu nieczysto rzucił Gliński. Gdy wynik podwyższył Gionea było 32-27, niecałe 4 minuty do końca i właściwie po wszystkim.

Orlen Wisła Płock - Tauron Stal Mielec 34:29 (16:17).

Najwięcej bramek: dla Wisły - Nenadic 15, Spanne i Kubisztal po 4, dla Stali - Kostrzewa i Szpera po 6.