Tauron-Stal znów deklasuje Turków i awansuje do II rundy Pucharu EHF

Tomasz Leyko
W drugim meczu w bramce zagrał Krzysztof Lipka
W drugim meczu w bramce zagrał Krzysztof Lipka Tomasz Leyko
Szczypiorniści Tauronu-Stali po raz drugi Nilufer Belediyespor, tym razem 42-21. Wygrana dała im awans do kolejnej rundy rozgrywek, w której zmierzą się z duńskim Tvis Holstebro.
Tauron-Stal Mielec w II rundzie Pucharu EHFPo dwóch wygranych z tureckim Nilüferem Belediyespor, piłkarze ręczni Stali awansowali do II rundy Pucharu EHF

Tauron-Stal Mielec w II rundzie Pucharu EHF

Rewanż nie miał tak dużego ciężaru gatunkowego. Turkom impetu wystarczyło na 5 minut (0-1, 3-3). W mieleckiej bramce tym razem świetnie spisywał się Krzysztof Lipka, a kolejne kontry odbierały rywalom ochotę.

Po trafieniu Chodary gospodarze uciekli na 3 gole (7-4), a w 18.minucie było już 14-7 po bramce Babicza. Tuż przed przerwą trafił Mirosław Gudz i było 22-13. A zmarnowane w prosty sposób sytuacje trudno zliczyć. Po przerwie goście rzucili dopiero w 36 minucie, by w tym samym czasie stracić 5 goli.

TAURON STAL MIELEC - NILÜFER BELEDIYESPOR 42- 21 (22-13)

STAL: Lipka - Wilk 4, Janyst 4, Krieger 4, Sobut 2, Kornecki 2, Babicz 5, Gawęcki, Gudz 3, Gliński 4, Krzysztofik 4, Chodara 6. Kostrzewa 4.