TBS buduje w Krośnie kolejne bloki

Ewa Gorczyca
TBS w  ciągu ostatnich lat zbudował tu mini-osiedle pod drugiej stronie obwodnicy,  na os. Żwirki i Wigury -  sześć bloków z 276 mieszkaniami. Teraz będzie budował bliżej centrum miasta.
TBS w ciągu ostatnich lat zbudował tu mini-osiedle pod drugiej stronie obwodnicy, na os. Żwirki i Wigury - sześć bloków z 276 mieszkaniami. Teraz będzie budował bliżej centrum miasta. Tomasz Jefimow
Do mieszkań można się wprowadzić już po wpłaceniu 30 proc. kosztów budowy. Część lokali będzie można kupić na własność.

Miejska spółka TBS rozpoczyna realizację kolejnych inwestycji. Dwa bloki mieszkalne staną przy ul. Podchorążych. W każdym będzie po 25 mieszkań. W jednym mieszkania będą przeznaczone do sprzedaży, w drugim - na wynajem. Lokatorzy będą mogli wprowadzić się do nich latem przyszłego roku.

Atrakcyjna lokalizacja

Działka przy Podchorążych na zabudowę czeka od lat. Kiedyś znajdowało się tu jedno z przedszkoli miejskich. Zostało zlikwidowane a budynek - rozebrany. Miasto od początku przeznaczało ten grunt pod zabudowę mieszkaniową. Działka ma bardzo dobrą lokalizację - w centrum osiedla ks. Markiewicza.
Nieruchomość przejęło TBS. Zamierza zbudować to dwa niewielkie, jednoklapkowe bloki, z pięcioma kondygnacjami i piwnicami.

- Jeden budynek wybudowany będzie w tzw. systemie developerskim z mieszkaniami przeznaczonymi na sprzedaż - informuje Joanna Sowa z urzędu miasta. - Natomiast mieszkania w drugim budynku trafią do przyszłych najemców, którzy swoje wnioski na najem sukcesywnie składają już od kilku lat.
Do mieszkań TBS-owskich można się wprowadzić już po wpłaceniu 30 proc. kosztów budowy. Dlatego zainteresowanie jest spore (taka nieformalna lista liczy ok. 500 osób).

Do wykupienia na własność

TBS zazwyczaj oddaje mieszkania lokatorskie wykończone "pod klucz". Jednak blok z mieszkaniami przeznaczonymi pod sprzedaż wybudowany będzie bez końcowego wykończenia: nabywcy sami zdecydują o urządzeniu i wyposażeniu. Mieszkania ( dwu i trzypokojowe, z oddzielną kuchnią lub aneksem kuchennym) będą też nieco większe niż w oddawanych wcześniej TBS-owskich blokach: o powierzchni od 51 do 70 metrów kwadratowych.

Do dyspozycji przyszłych najemców i właścicieli będzie parking na 69 miejsc. Zostanie także urządzony plac zabaw dla dzieci.

Bloki przy u. Podchorążych to nie jedyna inwestycja TBS w tym roku. Spółka zamierza też budować duży blok z mniejszymi mieszkaniami (2 pokoje, metraż od 42 do 52 m. kw.) przy ul. Szklarskiej w dzielnicy Polanka. Oferta dla lepiej sytuowanych to domki szeregowe przy ul. Zagórze na os. Zawodzie.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

m
malgonia

TBSy to obecnie najlepsza forma budownictwa dla młodych ludzi. Zainteresowanych odysyłam do oficjalnego portalu TBS
Ja mieszkam od 3 lat i jest super. Wcale nie potrzeba mi własnosciowego do szczęścia i kredytu na 35 lat.

Dodaj ogłoszenie