Tęcza Wysock Mistrzem Polski Extraliga.pl! Per La Vita Rzeszów wysoko w pucharowej rywalizacji. Wartość nagród wyniosła 15 tysięcy złotych.

Tęcza Wysock wróciła z Grudziądza w doskonałych humorach
Tęcza Wysock wróciła z Grudziądza w doskonałych humorach archiwum
Zwycięzca piłkarskich rozgrywek szóstek na orliku Extraligi Rzeszów, Tęcza Wysock, została Mistrzem Polski Extraliga.pl 2017/18. Per La Vita Rzeszów w zmaganiach Pucharu Polski Zdobywców Pucharu zajął 4 miejsce.

W Mistrzostwach Polski 2018 w Grudziądzu zagrało 12 najlepszych drużyn, z Rzeszowa, Ełku, Słupska, Grudziądza, Rzeszów, Lublina i Bydgoszczy.

Drużyna Tęczy Wysock reprezentująca Ekstraligę Rzeszów w mistrzostwach odniósł 4 wygrane, 1 mecz zremisował, 1 przegrał. W finałowym spotkaniu okazała się lepsza od Ladzińskiego Ełk zwyciężając go 1-0.

Skład Tęczy Wysock: Paweł Puzio, Bartosz Madeja, Waldemar Śledź, Rafał Jurek, Jarosław Lasota, Karol Wilk, Kamil Żyła, Sławomir Świst, Lesław Latuszek, trener – Andrzej Wojtowicz, kierownik – Rafał Pańczak, koordynator – Daniel Moskal, specjalistka od PR – Aleksandra Czyrek.

Bartosz Madeja został wybrany MVP zawodów MP, a Paweł Puzio Najlepszym Bramkarzem.

– Bardzo się cieszę że to drużyna z naszych rozgrywek została Mistrzem Polski, bo do tej pory od 5 lat żadnej nie udało się nawet być na podium. Trzeba podkreślić pełen profesjonalizm Tęczy Wysock, która nie udała się w daleką podróż tylko na wycieczkę a z określonym celem – podsumował start w zawodach w województwie kujawsko-pomorskim Daniel Moskal, koordynator Extraligi Rzeszów.

Per La Vita Rzeszów przedstawiciel Ekstraligi Rzeszów w Pucharze Polski Zdobywców Pucharu 1 spotkanie wygrał, 2 pojedynki zremisował, 3 przegrał. W pojedynku o 3 miejsce Rzeszowianie ulegli 2-7 Peca Galaktyczni Lublin.

Skład Per La Vita Rzeszów: Michał Ambroszkiewicz, Janusz Birut, Damian Rataj, Tomasz Sobań, Michał Holko, Maciej Fitał, Kamil Hajnas, Łukasz Granda, Dariusz Mazurek, Piotr Baran.

Damian Rataj został Królem Strzelców Pucharu Zdobywców Pucharu. Nagroda główna zawodów finałowych Ekstraliga.pl, to drużynowy wyjazd na mecz jednej z europejskich drużyn lub voucher na sprzęt sportowy. Wartość nagród 15 000 tysięcy złotych.