Tenis. Indie - niepolskie rapsodie. Magda Linette bez trzeciego tytułu w karierze! A na koncie już ponad 4 miliony dolarów!

Paweł Wiśniewski
Niestety, Magda Linette nie może cieszyć się z trzeciego w karierze tytułu WTA 250... East News
W finale turnieju tenisowego WTA 250 - „Chennai Open” w hinduskim Madras (pula nagród: 251 750 dolarów), Magda Linette musiała uznać wyższość ledwie 17-letniej Czeszki Lindy Fruhvirtovej, przegrywając 6:4, 3:6, 4:6. Mecz trwała 2 godziny i 40 minut o obfitowała w liczne, dramatyczne zwroty akcji. Za zwycięstwo, rywalka - dla której było to pierwsze w karierze spotkanie o tytuł w turnieju tej rangi - zainkasowała 33 200 dolarów. Polka może się cieszyć z kwoty 19 750 „zielonych”. Mimo porażki, w najnowszym rankingu WTA, Linetty wskoczy zapewne do czołowej „pięćdziesiątki” świata.

Podczas długiej, 13-letniej profesjonalnej kariery, Magda Linette czterokrotnie grała w finałach turniejów WTA 250 - dwa z nich wygrała: w 2019 roku w Nowym Jorku, a także rok później w Hua Hin w Tajlandii. Przegrała natomiast w 2015 roku w Tokio i cztery lata później w Seulu. W sumie, zarobiła na korcie ponad 4 miliony dolarów, z czego w tym roku 720 tysięcy... uff...
Poznanianka po raz pierwszy w tym sezonie grała spotkanie o tytuł. W Madras, aż do finału, nie straciła nawet seta!

W „Chennai Open”, Magdy Linette najpierw pokonała Japonkę Moyukę Uchijimę, potem Oksanę Sielechmietiewą z Rosji, a w ćwierćfinale uległa jej Kanadyjka Rebecca Marino. W półfinale, Polka - rozstawiona z numerem 3 - pokonała Brytyjkę Katie Swan, która przy stanie 3:0 dla Linette skreczowała. Co ciekawe, nasza tenisistka nie przegrała w Indiach nawet seta!