Mateusz Pietras
Magdalena Fręch wygrała z Włoszką Matilde Paoletti 4:6, 6:2, 7:5 w 1. rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Kolejną rywalką będzie Amerykanką Madison Keys PAP/Marcin Cholewiński
Magdalena Fręch awansowała do 2. rundy turnieju tenisowego WTA 1000 na kortach ziemnych - „Internazionali BNL d’Italia”, z pulą nagród 3 572 618 dolarów. Polka pokonała Włoszkę Matildę Paoletti 4:6, 6:2, 7:5 w dwie godziny i 40 minut. W kolejnej rundzie zmierzy się z wyżej notowaną, Amerykanką Madison Keys.

Magdalena Fręch po przejściu eliminacji WTA 1000 w Rzymie, pierwszy mecz w turnieju głównym rozegrała z niżej notowaną Włoszką Matilde Paoletti. Tenisistki musiały czekać na mecz ponad 1,5 godziny. Spowodowane to było opadami deszczu w Rzymie.

Nerwowy początek

Polka już w pierwszym gemie serwisowym została przełamana przez zawodniczkę z ,,dziką kartą". W grze Fręch można było dostrzec ciężar dwóch ostatnich meczów. Tenisistka z dziką kartą wykorzystała pierwszą piłkę na przełamanie i objęła prowadzenie w pierwszym secie 5:4. W następnym, Polka pozwoliła rywalce na dwie piłki setowe. Paoletti wykorzystała pierwszą z nich i objęła prowadzenie w meczu.

Do czterech razy sztuka

Polka bliźniaczo rozpoczęła drugą patię. Zajmują 94. pozycje w rankingu WTA została przełamana w pierwszym gemie drugiego seta. Po krótkiej przerwie spowodowanej opadami deszczu, to Polka lepiej weszła w druga cześć meczu. Od stanu 2:2 ,wygrała cztery kolejne gemy. 26-latka wykorzystała czwartą piłkę setową i doprowadziła do remisu.

Lepiej w trzecią partę weszła niżej notowana rywalka. Przy stanie 3:1, miała kilka okazji na ponowne przełamanie. Jednak Polka odpowiadała dobrym serwisem. po obronionym podaniu, na początku przełamała Włoszkę, po czym zdecydowanie wygrała gem serwisowy. Przy stanie 6:5, Fręch wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała 6:4, 2:6, 7:5.

W 2. rundzie Magdalenę Fręch czeka trudna przeprawa - Madison Keys. W 1. rundzie, Amerykanka - jako rozstawiona zawodniczka - miała wolny los.