Tenis stołowy. Drugie miejsce Tomasza Lewandowskiego w III OTK

Waldemar Mazgaj
"Lewemu" w znakomitej dyspozycji nie pprzeszkodziła nawet niedawna choroba.
"Lewemu" w znakomitej dyspozycji nie pprzeszkodziła nawet niedawna choroba. Wojciech Zatwarnicki
Tomasz Lewandowski z Bać-Polu Cash&Carry AZS Politechniki Rzeszów zajął drugie miejsce na rozgrywanym w Krakowie III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym.

Kapitan AZS-u dopiero w finale uległ Bartoszowi Suchowi 1-4 (-7, -3, 12, -12, -5) ogrywając wcześniej m.in. Radosława Żabskiego, Patryka Chojnowskiego czy Krzysztofa Kaczmarka. Ze swoim partnerem deblowym prowadził już 3-0, by wygrać dopiero 4-3 po morderczym boju.

Miejsca innych "akademików": 10. Paweł Chmiel, 13. Alan Woś (w kwalifikacjach ograł m.in. aktualnego mistrza Polski, Artura Daniela), 23. Piotr Chmiel.

Wśród kobiet pokazały się tarnobrzeżanki z KTS-u Forbet-OWG. 5. była Kinga Stefańska, a 11. Magdalena Sikorska. Na miejscu 33. zostały sklasyfikowane wspólnie dwie inne nasze zawodniczki - Aleksandra Falarz (Brzostowianka) i Beata Adamaszek (niestowarzyszona).