Tenis stołowy. Forbet-OWG Tarnobrzeg awansował do półfinału po dramatycznym boju

Piotr Szpak
KInga Stefańska miałą swój duży udział w awansie.
KInga Stefańska miałą swój duży udział w awansie. Marcin Radzimowski
Mistrzynie Polski drużyna pokonały rywalki z Portugalii 3:2 i z lepszym bilansem setów cieszyły się z awansu do półfinału. Teraz podroż do Władywostoku.

Pierwsza gra, pomiędzy Li Qian i Anną Cariną Jannsen, była bez historii. Tarnobrzeska zawodniczka tylko na początku setów przegrywała minimalnie, ale potem zdecydowanie dominowała.

Klasa "Bobasa"Emocje zaczęły się przy pojedynku Zhao Xiao z Fu Yu. 34-letnia rywalka "Bobasa" grająca uchwytem piórkowym, to wielka światowa klasa.

Zaczęło się sensacyjnie, w drugim Xiao prowadziła już 7:3, a przegrała do… 8. W IV partii rywalka prowadziła już 4:1, ale nasza zawodniczka wyprowadziła wynik na 9:9, po czym… dwa razy trafiła w siatkę.

Decydująca gra rozpoczęła się od 0:4, "Bobas" doszła przeciwniczkę na 5:6, ale potem spaliła się psychicznie i górą była ostatecznie Fu Yu.

Najbardziej emocjonujący był jednak pojedynek Kingi Stefańskiej z Belgijką Caren Odencamp. W pierwszym secie tarnobrzeżanka zaczęła od 2:4, by wygrać seta... 11:4! W drugiej odsłonie wygrywała 9:7, by przegrać 9:11.

Fair-play belgijki

W V secie doszło do wyjątkowej sytuacji. Przy zmianie stron było 5:1 dla Kingi przy aplauzie na trybunach, ale ze stanu 9:3 Belgijka potrafiła wyciągnąć na 9:6. Przy stanie 9:8 zagrywała Jonsson, zdobyła punkt, ale… przyznała się, że po jej wygranym serwisie był net…

I seta wygrała ostatecznie Stefańska 11:9, ale za postawę fair play przeciwniczce należały się wielkie brawa oraz uznanie.

W przegranym pojedynku Li Qian z Fu Yu istotny był wygrany przez "Małą" set, dzięki czemu w kolejnym meczu Xiao w obojętnie, jakim stosunku by wygrała, gospodynie miałyby pewny awans. I "Bobas" wygrała pierwszego seta z Jonsson do 5, w drugim wygrywała 6:3, ale rywalka nie odpuszczała i to ona wyszła na prowadzenie 10:9.

Ale Xiao pokazała klasę i wygrała 12:10. W ostatniej partii nasza reprezentantka nie wypuściła wielkiej szansy z rąk i wygrała 11:5, zapewniając awans swojej drużynie.
Półfinałowymi rywalami naszej drużyny będą zawodniczki drużyny z rosyjskiego Władywostoku.

FORBET OWG TARNOBRZEG - PONTA DO PARGO-CALHETA MAIDERA 3:2

Pierwszy mecz 2:3. Bilans setów 20:17 dla Forbetu-OWG
1:0 Li Qian - Anna Carina Jannsen 3-0 (6, 5, 3),
1:1 Zhao Xiao - Fu Yu 2-3 (9, -8, 5, -9, -7);
2:1 Kinga Stefańska - Caren Odencamp 3-2 (4, -9, 7, -7, 9);
2:2 Li Qian - Fu Yu 1-3 (-5, -9, 6, -9);
3:2 Zhao Xiao - Anna Carina Jonsson 3-0 (5, 10, 5).