Tenis stołowy | LOTTO Superliga. Zmienne szczęście naszych. Oxynet na plusie, Politechnika na minusie [ZDJĘCIA]

Tomasz Strzębała
Oxynet Jarosław pokonał u siebie Akademię Zamojską
Oxynet Jarosław pokonał u siebie Akademię Zamojską Tomasz Strzębała
W 5. serii spotkań o superligowe punkty nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Oxynet Jarosław pokonał u siebie zespół Akademii Zamojskiej i pnie się w górę tabeli, a rzeszowska ekipa Fibrain AZS Politechnika przegrała w Bytomiu i wciąż zamyka stawkę.

Oxynet Jarosław - Akademia Zamojska Zamość 3:1

Najwięcej emocji było w pierwszym pojedynku. Amireza Abbasi doprowadzał kibiców do palpitacji serca, bo grał bardzo nierówno. W starciu z Jakubem Folwarskim, był w pewnym momencie na łopatkach. Zawodnik Akademii doprowadził do remisu i w piątym secie prowadził. Abbasi opanował jednak nerwy i zdołał przejąć kontrolę. W samej końcówce odskoczył na dwa punkty i nie dał już sobie odebrać wygranej. W drugiej grze Yaroslaw Zhmudenko dość łatwo ograł Andrew Baggaleya. Goście złapali kontakt w trzecim starciu, w którym były gracz jarosławskiego zespołu - Piotr Chodorski okazał się lepszy od Alana Kulczyckiego. O końcowym wyniku zdecydowała partia pomiędzy Abbasim a Baggaleyem. Reprezentant Oxynetu wyciągnął wnioski ze swojego pierwszego starcia w tym meczu i był już bardziej dokładny. Zamojski pingpongista postraszył jeszcze gospodarzy w drugim secie, ale na nic więcej stać go już nie było.

Wyniki gier: Abbasi - Folwarski 3:2 (11:5, 12:10, 8:11, 12:14, 11:9), Zhmudenko - Baggaley 3:1 (11:7, 11:5, 6:11, 11:6) Kulczycki - Chodorski 1:3 (6:11, 11:5, 7:11, 6:11), Abbasi - Baggaley 2:0 (11:5, 12:10)

Petralana Polonia Bytom - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0

Akademicy pojechali do Bytomia z nadziejami. Po serii porażek liczyli na przełamanie. Niestety nie urwali gospodarzom nawet punktu. Zaczęło się od rywalizacji Miłosza Sawczaka z Lichenem Wangiem. Nasz zawodnik nie był jednak wstanie nawiązać walki. W drugiej partii Patryk Dziuba zmierzył się z Patrykiem Chojnowskim i w pierwszym secie tego pojedynku powiało optymizmem. Dziuba zaczął dobrze, jednak w kolejnych odsłonach wyraźnie tracił impet. Najbardziej wyrównane było starcie Szymona Kolasy z Jakubem Perekiem. Rzeszowianin miał kapitalny początek. Wygrał dwa sety i wydawało się, że Politechnika złapie kontakt. Niestety kolejne części tego pojedynku należały już do Pereka.

Wyniki gier: Wang - Sawczak 3:0 (11:2, 11:7, 11:8), Chojnowski - Dziuba 3:1 (9:11, 12:10, 11:9, 12:10), Perek - Kolasa 3:2 (8:11, 8:11, 11:8, 11:3, 11:9)

Pozostałe wyniki: Energa Manekin Toruń - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3, Dojlidy Białystok - Palmiarnia Zielona Góra 1:3, Global Pharma Orlicz Suchedniów – Olimpia Unia Grudziądz 3:1.