Tenis stołowy. Zawodniczki z Podkarpacia z brązowym medalem Mistrzostw Europy U-21

Konrad Karaś
Od lewej: Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska
Od lewej: Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska PZTS
17-letnie Zuzanna Wielgos (AZS Politechnika Rzeszów) i Anna Brzyska (uczennica SMS w Jarosławiu, AZS Łomża) wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Europy U-21 w grze podwójnej.

Podczas młodzieżowego czempionatu, który był rozgrywany w rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka, polscy zawodnicy sięgnęli po cztery krążki. Oprócz duetu Wielgos-Brzyska, medale zdobyli singliści - Samuel Kulczycki (złoto) i Miłosz Redzimski (brąz), a także debel Kulczycki - Kubik (brąz).

Nasze tenisistki od początku tego turnieju prezentowały wspaniałą grę, udowadniając, że mogą walczyć o najlepsze lokaty. W pierwszym pojedynku pokonały Portugalki Matos i Pinto 3:0 (5, 9, 8), a w drugiej rundzie rozprawiły się z niemiecką parą Griesel/Schreiner 3:2 (9, -9, -5, 7, 5), awansując tym samym do ćwierćfinału. W 1/4, po niezwykle emocjonującym boju, wygrały z rumuńskim duetem Sirgeorzan/Zaharia 3:1 (6, 9, -9, 9). Dzięki tej wygranej zapewniły już sobie brązowy medal. W półfinale musiały jednak uznać wyższość Turczynek Harac i Yilmaz 1:3 (-8, 9, -8, -9).

Dla Zuzanny Wielgos i Anny Brzyskiej to nie pierwszy sukces na arenie międzynarodowej. Dwa miesiące temu nasze zawodniczki sięgnęły po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek w Belgradzie.