The World Games: Pierwsze złoto dla Polski. Rząsa za burtą

luci
Wojciech Bógdał wygrał zmagania na motoparalotniach.
Wojciech Bógdał wygrał zmagania na motoparalotniach. The World Games 2017
Złoty i brązowy medal wywalczyli polscy motoparalotniarze podczas igrzysk sportów nieolimpijskich – The World Games Wrocław 2017. Niestety w półfinałach rywalizacji w łucznictwie polowym z łuku klasycznego nie zobaczymy Joanny Rząsy z Kielnarowej.

Złoto w rywalizacji motoparalotniarzy zdobył Wojciech Bógdał, a brąz w tej konkurencji wywalczył Marcin Bernat. Są to odpowiednio siódmy i ósmy medal Polski na TWG 2017.

Niestety bez medalu dla biało-czerwonych zakończyły się zmagania futbolistów amerykańskich. Polska w meczu o brąz uległa ekipie z USA 7:14.

Poza półfinałem rywalizacji w łucznictwie polowym znalazły się też Polki, w tym pochodząca z Kielnarowej Joanna Rząsa. Obecnie zawodniczka Łucznika Żywiec w pierwszej rundzie pokonała zdecydowanie inną Polkę Natalię Leśniak 80:69, ale w pojedynku o awans do półfinału uległa Włoszce Jessice Tomasi. Rząsa fatalnie zaczęła pojedynek, na półmetku traciła do rywalki już sześć oczek. Mimo świetnej drugiej części nie zdołała odrobić wszystkich strat i przegrała ostatecznie 81:82.

Dziś pierwsza część kwalifikacji w squashu, w którym startuje m.in. mistrz Polski Mateusz Kotra z Rzeszowa.

W klasyfikacji medalowej dominują Rosjanie z 40 medalami (24 złote) na koncie. Polacy dotychczas wywalczyli 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęła m.in. zawodniczka z Podkarpacia Magdalena Macios. Sumoczka UKS-u Lubzina zajęła 3. miejsce w wadze lekkiej.