Tirreno-Adriatico. Lider Roglic wygrał 6. etap, a swój trzeci z rzędu

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Primoz Roglic wygrał trzeci etap z rzędu
Primoz Roglic wygrał trzeci etap z rzędu ROBERTO BETTINI/PAP/EPA
Utytułowany Primoz Roglic (Jumbo-Visma) po raz kolejny zaimponował formą w kolarskim wyścigu Tirreno-Adriatico. Słoweniec wygrał w sobotę szósty etap, ze startem i metą w Osimo (193 km). Lider klasyfikacji generalnej był najlepszy również w czwartek i piątek.

Meta sobotniego etapu usytuowana była na wąskich, brukowanych uliczkach w zabytkowej części Osimo. W decydującej rozgrywce liczyło się ośmiu kolarzy, a na finiszu, na niewielkim podjeździe, znów najlepszy okazał się Roglic.

33-letni Słoweniec - trzykrotny zwycięzca Vuelta a Espana (2019, 2020, 2021) - wyprzedził tuż przed metą Brytyjczyka Tao Geoghegana Harta (Ineos Grenadiers). Trzeci finiszował Portugalczyk Joao Almeida (UAE Team Emirates).

Zobacz ostatni kilometr 6. etapu Tirreno-Adriatico:

Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), zajął 89. miejsce ze stratą ponad 17 minut. Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) nie ukończył szóstego etapu, a Maciej Bodnar (TotalEnergies) w ogóle do niego nie przystąpił.

Do mety dojechało łącznie 153 kolarzy.

Wyniki 6. etapu Tirreno-Adriatico, Osimo - Osimo (193 km):

1. Primoz Roglic (Słowenia/Jumbo-Visma) 4:49.17
2. Tao Geoghegan Hart (W. Brytania/Ineos Grenadiers)
3. Joao Almeida (Portugalia/UAE Team Emirates)