– Jestem bardzo zadowolona z tegorocznej edycji projektu „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”. W sumie mieliśmy prawie tysiąc uczestników, które brało udział w naszych spotkaniach. Poruszaliśmy bardzo ważne tematy społeczne, m.in. o budowaniu relacji w domu, w zespole, w drużynie, o nowoczesnej technologii w życiu codziennym i o porażce w drodze do sukcesu. Pokazaliśmy, że warto walczyć o swoje marzenia i cele, także poprzez sport, bo przecież aktywność fizyczna w tym projekcie także ma swoje miejsce. Pokazujemy, jak ćwiczyć przy biurku, czy w domu, jak wykorzystać pięć minut przerwy w pracy, aby nasze serce zaczęło inaczej pracować i by wydobyły się endorfiny – mówi Otylia Jędrzejczak. To fundacja mistrzyni olimpijskiej w pływaniu zorganizowała tegoroczną edycję akcji „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”.
Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany będzie na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji. W trakcie spotkania uczestnicy mają też okazję poćwiczyć z renomowaną krakowską trenerką personalną Klaudią Koźbiał. Tematem przewodnim odsłony w Nowym Sączu była „porażka, jako przystanek w drodze do sukcesu”. Weronika Nowakowska, była znakomita polska biathlonistka, dziś realizująca się w coachingu, uważa, że takie spotkania w dzisiejszych czasach są bardzo potrzebne.
– Młodzi ludzie potrzebują inspiracji, ale też zrozumienia i pokazania, jak ja to mówię, miękkiego brzucha, czyli opowiedzenia właśnie o tym co nam w życiu wychodzi, ale ile razy przegraliśmy, żeby do tego swojego sukcesu się dodrapać. Cieszę się, że takie projekty mają miejsce, bo to jest bardzo, bardzo ważne. Mówimy właśnie o tej swojej drodze. Żeby nastąpił sukces, trzeba zdwoić liczbę porażek i to nie są moje własne słowa, ale faktycznie tak jest. Jeżeli chcemy szybko osiągnąć sukces to musimy podwoić liczbę porażek. I oczywiście po każdej z nich stać, co często nie jest łatwe – dodaje.
Katrin Kargbo, mistrzyni świata i Europy w karate tradycyjnym, nie ukrywa, że lubi takie spotkania, jak piątkowe w Nowym Sączu. – Wręcz to uwielbiam, dlatego, że przede wszystkim motywujemy młodzież do działania i inspirujemy własnym przykładem. Temat jest bardzo, bardzo fajny i myślę, że oczywiście jako sportowcy możemy oddać taki przykład, żeby przenieść doświadczenia z radzeniem sobie z porażkami na życie codzienne – mówi.
Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami spotkania w Nowym Sączu były Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, firma FAKRO oraz CityMotors Gdańsk.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

SONY Xperia 5 IV 5G 8/128GB Czarny
xperia 5 iv ma moc i wydajność, których potrzebuje…
kup teraz

HUAWEI nova Y90 6/128GB Czarny
smartfon huawei nova y90 to smartfon, w którym tec…
kup teraz

POCO C40 3/32GB Żółty
Jeśli jesteś miłośnikiem informatyki i elektroniki…
kup teraz

POCO F4 6/128GB Zielony
Xiaomi Poco F4 5G Dual Sim 6GB RAM 128GB - Zielony…
kup teraz

Samsung Galaxy A14 SM-A145 4/64GB Jasnozielony
Smartfony Samsung A14 został zaprojektowany z myśl…
kup teraz

Samsung Galaxy A54 5G SM-A546 8/128GB Czarny
Samsung Galaxy A54 5G przyciąga uwagę bezpretensjo…
Ile wydajemy na aktywność fizyczną?