To bardzo proste

  PIOTR WRÓBEL

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  MAJA IGNAŚ

  MAJA IGNAŚ © Krystyna Baranowska

  Trzy pytania do... MAI IGNAŚ, przewodniczącej jury rzeszowskich półfinałów Mistrzostw Polski w Szybkim Czytaniu
  MAJA IGNAŚ

  MAJA IGNAŚ © Krystyna Baranowska

  - Co to znaczy szybkie czytanie?

  - Przeciętny człowiek czyta ok. 180-200 słów na minutę. Gdy skończy specjalny kurs, może przeczytać nawet 1000 słów. Podobno można przeczytać nawet 30 tysięcy słów na minutę, ale to już teoria. Technika takiego czytania polega na tym, że oko nie odczytuje każdego słowa osobno, ale łączy je w grupy - najpierw po dwa-trzy wyrazy, a później nawet w całe zdania.

  - To ja się poddaję! Jestem za stary, aby się czegoś takiego nauczyć.

  - To najczęściej spotykany stereotyp. Każdy - bez względu na wiek i wykształcenie - może się tego nauczyć. To, wbrew pozorom, bardzo proste.

  - Po co komu taka umiejętność?

  Półfinały Mistrzostw Polski w Szybkim Czytaniu odbyły się w sobotę, w rzeszowskim II LO. Do finału, który odbędzie się w warszawie, zakwalifikowały się: Paulina Sudoł (Rzeszów), Sabina Mazur (Rzeszów) i Natalia Skuba (Bratkowice).  - Żeby w jak najkrótszym czasie przyswoić sobie i zrozumieć jak najwięcej informacji. Taka umiejętność jest bardzo pomocna w nauce, przyswajaniu języków obcych. Szkoda, że takich kursów właściwie w Rzeszowie nie ma. Wierzę, że to się zmieni.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo